Trwa ładowanie...
d23l1eq

Autorzy blogów wspierają Benedykta XVI

Autorzy blogów katolickich, ale również chrześcijanie różnych wyznań rozpoczęli kampanię poparcia dla Benedykta XVI w związku z niesprawiedliwymi oskarżeniami papieża o wrogość do islamu oraz groźby kierowane pod adresem Benedykta. Internauci chcą wesprzeć papieża modlitwą wobec pomówień ze strony fanatyków islamskich.
Share
d23l1eq

Mimo papieskich wyjaśnień brutalne protesty trwają, a jedna z arabskich stacji telewizyjnych wyemitowała antypapieską kreskówkę. Z Internetu można ściągać baner z napisem "I support Benedict XVI"(Wspieram Benedykta XVI). Do akcji przyłącza się również Ekumeniczna Agencja Informacyjna Ekumenizm.pl.

Światowe media donoszą, że iracka grupa terrorystyczna Ansar al-Sunna zagroziła atakami armii islamskiej na Rzym. Mury Rzymu zostaną wkrótce zaatakowane przez armię prawowiernych – głosi oświadczenie islamistów.

Tymczasem zdecydowane poparcie dla papieża wyraziły władze Niemiec, rzymskokatoliccy hierarchowie z całego świata, a także przedstawiciele światowej ekumenii, w tym arcybiskup Canterbury i honorowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej dr Rowan Williams. Słowa poparcia napłynęły do Rzymu z odległej Australii.

d23l1eq

"Pełne przemocy protesty muzułmanów pokazują, że niektóre obawy papieża są uzasadnione. Pokazały one, że dla wielu radykalnych muzułmanów istnieje relacja między religią a przemocą. Nie reagują na krytykę racjonalnymi argumentami, ale demonstracjami, groźbami i aktywną przemocą" - napisał w specjalnym oświadczeniu metropolita Sydney kardynał George Pell.

Nieoczekiwane poparcie dla papieża wyraził rektor meczetu w Marsylii Mohand Alili._ Muzułmanie przesadzili. Nie mozna oczekiwać od papieża, że będzie ubóstwiał muzułmanów- powiedział. _On jest papieżem. Co chcecie, żeby robił?! Nie widzę powodów, dla których miałbym być zły na Benedykta- dodał. Słowa wdzięczności za ratyzboński referat złożył w specjalnym liście papieżowi marszałek Sejmu RP Marek Jurek. Podziękował Benedyktowi za ponowne przypomnienie korzeni zachodniej cywilizacji.

Watykański dziennik Osservatore Romano opublikował w środę tekst papieskiego przemówienia na Anioł Pański w języku arabskim. Papież wyraził ubolewanie, że jego słowa wywołały tak gwałtowne reakcje w świecie islamskim. Zapewnił, że chce dialogu z islamem i jego przemówienie w Ratyzbonie nie było skierowane przeciwko wyznawcom Allaha. Wkrótce na stronach Watykanu ma pojawić się ostateczna wersja przemówienia, a także uzupełniające wyjaśnienia Benedykta.

Antypapieska kreskówka

Tymczasem arabska stacja telewizyjna "Al Jazeera" wyemitowała antypapieską kreskówkę, w której papież Jan Paweł II wypuszcza z pudełka białe gołąbki pokoju, a uśmiechniętu Benedykt XVI ubrany w czerwoną stułę z krzyżem strzela uśmiechnięty do ptaków z dubeltówki. Zakrwawione gołębie padają nieopodal papieskiego tronu, na którym siedzi zmartwiony Jan Paweł II, a obok niego stoi rozradowany Benedykt w pozie myśliwego.

d23l1eq

Podziel się opinią

Share
d23l1eq
d23l1eq
Więcej tematów