Trwa ładowanie...
Austria

Austria zamknie siedem meczetów i wydali imamów. Sebastian Kurz idzie na wojnę z islamem

Kanclerz Austrii reaguje na problemy z tzw. "politycznym islamem". Dlatego wydał polecenie, aby wydalić z kraju kilku finansowanych z zagranicy imamów. W ramach akcji Austria zamknie również siedem meczetów.

Share
Austria zamknie siedem meczetów i wydali imamów. Sebastian Kurz idzie na wojnę z islamem
Źródło: East News, Fot: JOHN THYS/AFP
d43fpjw

Kanclerz Sebastian Kurz zaproponował utworzenie ośrodków zatrzymań dla nielegalnych imigrantów. Chce, aby takie centra zostały utworzone poza granicami Unii Europejskiej. Jego słowa wywołały polityczną burzę w Brukseli. Teraz idzie za ciosem i mocno uderza w "polityczny islam".

Jak podała agencja AFP, Austria zamknie kilka meczetów. Dodatkowo, wydali część imamów, głównie tych, którzy otrzymują pieniądze na swoją działalność z zagranicy. Austriaków oburzyły inscenizacje z udziałem dzieci, które występowały w mundurach i musiały udawać nieżywe. Odbywały się w one właśnie meczetach z okazji przedstawienia bitwy pod Gallipoli z 1916 roku, kiedy to Imperium Osmańskie wygrało z krajami Ententy.

d43fpjw

Zamknięte meczety, wydalenie imamów

Wcześniej kanclerz Austrii zaprezentował swoją koncepcję na konferencji z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Tłumaczył, że chodzi o rozwiązanie problemów z imigrantami, zanim dotrą oni do granic państw UE. Nieoficjalnie jako miejsca lokalizacji zamkniętych ośrodków wymienia się Albanię i Kosowo.

Tam obcokrajowcy spoza kontynentu byliby sprawdzani i dzieleni na tych, którzy faktycznie są uchodźcami oraz na imigrantów ekonomicznych. Ci ostatni kierowani byliby z powrotem do swoich krajów.

Plan Austrii nieoficjalnie popierają przedstawiciele Danii, Holandii i Niemiec.

d43fpjw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Lisicki: "Pierwszy raz pochwalę Donalda Tuska"

d43fpjw

Podziel się opinią

Share
d43fpjw
d43fpjw
Więcej tematów