Trwa ładowanie...

Austria. Atak terrorystyczny w Wiedniu. Władimir Putin: okrutna i cyniczna zbrodnia

Prezydent Rosji złożył kondolencje w związku z zamachami, które miały miejsce w Wiedniu. Władimir Putin w telegramie do kanclerza Austrii Sebastiana Kurza zapewnił, że jego kraj jest otwarty na współpracę w walce z terroryzmem.

Austria. Kondolencje Władimira Putina w związku z zamachem w WiedniuAustria. Kondolencje Władimira Putina w związku z zamachem w WiedniuŹródło: GETTY, Alexei Druzhinin/ïðåññ-ñëóæáà ïð, fot: Alexei Druzhinin
d3jnfzx

W poniedziałek wieczorem w Austrii doszło do strzelaniny. W serii ataków terrorystycznych, które miały miejsce w Wiedniu, zginęły cztery osoby, a 17 zostało rannych. Za zamachami najprawdopodobniej stało kilku napastników. Szef austriackiego MSW za jeden z nich obwinił zwolennika ISIS. Jeden z terrorystów zginął na miejscu. Kolejne dwie osoby zostały aresztowane.

Austria. Kondolencje Władimira Putina w związku z zamachem w Wiedniu

W związku z wydarzeniami w Wiedniu swoje wyrazy współczucia i wsparcia dla Austrii wyrazili europejscy liderzy. Wśród nich jest Władimir Putin, który złożył kondolencje wysyłając wiadomość do prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellena i kanclerza Sebastiana Kurz. Szef austriackiego rządu nazwał strzelaninę "ohydnym atakiem terrorystycznym".

Prezydent Rosji stanowczo "potępił tę okrutną i cyniczną zbrodnię, która po raz kolejny potwierdziła nieludzki charakter terroryzmu". Putin wyraził przekonanie, że "siły terroru nigdy nie będą w stanie nikogo zastraszyć ani zasiać niezgody czy wrogości pomiędzy ludźmi różnych religii".

d3jnfzx

Austria. Atak w Wiedniu. Prezydent Rosji o walce z terroryzmem

Polityk potwierdził gotowość Rosji do zacieśnienia współpracy z Austrią i innymi członkami społeczności międzynarodowej w walce z wszelkimi formami i przejawami terroryzmu. Szef rosyjskiego państwa wyraził głębokie współczucie i wsparcie rodzinom oraz przyjaciołom ofiar. Z kolei rannym życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

Strajk Kobiet to "wojna kultur"? Kamil Bortniczuk wprost o "zachodniej antifie"

Źródło: kremlin.ru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3jnfzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jnfzx
Więcej tematów