Atak zimy w Polsce. W tych województwach spadnie śnieg
Pogoda już w listopadzie będzie zimowa. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów śniegu. Ten od piątku będzie padał nie tylko w Tatrach. Biały puch pojawi się w kilku innych województwach.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL.
Z nowej prognozy pogody ucieszą się wszyscy miłośnicy zimy. W czwartek późnym wieczorem oraz w nocy w trzech województwach w Polsce zacznie padać śnieg.
- Warmińsko-mazurskie, podlaskie, północna część Mazowsza, tu na pewno. Będzie deszcz ze śniegiem i nawet sam śnieg - powiedział w rozmowie z "Faktem" synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: Krajowa Rada Szmalu. Wskazał "drugi etat" Ziobry i posłów PiS
Synoptyk IMGW: opady śniegu w Polsce
Meteorolodzy zapowiadają, że np. na Mazowszu śniegu będzie ok. 1 cm na powierzchni. Większych opadów należy się jednak spodziewać w piątek w innych regionach.
- Śląskie, Podkarpackie do 10 cm, a Małopolskie 20 cm. Natomiast w dzień w piątek: Śląskie, Podkarpackie - do 20 cm, a Małopolskie do 30 cm - dodał Walijewski.
Na Mazowszu, oprócz śniegu, spadnie także deszcz ze śniegiem. Białego puchu w piątek można także się spodziewać w tych województwach, co w czwartek - czyli w podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim, ale także na Pomorzu i w województwie kujawsko-pomorskim.
Okazuje się jednak, że zima nie zostanie z nami na długo. - Końcówka listopada może jeszcze zaskoczyć, ale napływem cieplejszego powietrza - powiedział dla "Faktu" synoptyk IMGW.
Pogoda. Jaka będzie zima?
Przypomnijmy, że wcześniej Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozowało, jaka będzie zima od grudnia do marca.
Okazuje się, że w grudniu miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej. Z kolei mrozy mogą sięgać nawet kilkunastu stopni. Podobnie ma być także w styczniu. Być może przed nami prawdziwa zima.
Przeczytaj też:
Źródło: "Fakt", IMGW