Sypnie mocno śniegiem. Mamy najnowszą prognozę pogody
Temperatura w ciągu dnia powoli spada, już niebawem pojawi się w Polsce prawdziwy mróz. Nie ma wątpliwości - zima nadchodzi wielkimi krokami. Jak prognozują synoptycy, tegoroczna może być wyjątkowo śnieżna.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL.
Jak wygląda prognoza pogody na najbliższe dni? W sobotę będzie pochmurno na przeważającym obszarze kraju, a na wschodzie będzie padał deszcz. W Tatrach przybędzie ok. 10 cm śniegu. Wieczorem możliwe mgły - poinformowała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Pogoda w sobotę
W sobotę po południu na wschodzie zachmurzenie będzie całkowite i tam opady deszczu. Na zachodzie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, bez opadów. Najwięcej deszczu spadnie na południu Małopolski do 15 mm. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach przybędzie ok. 10 cm śniegu. Wieczorem lokalnie możliwe mgły.
Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 10 na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.
Wiatr będzie słaby, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami w całym kraju wystąpią słabe, przelotne opady deszczu. Najwięcej deszczu na południu, do 18 mm. W rejonie podgórskich Karpat deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach opady śniegu. Wysoko w Tatrach spadnie do 10 cm śniegu.
Kiedy przyjdzie prawdziwa zima?
Jak wskazują mapy pogodowe, z każdym kolejnym dniem temperatura będzie spadać. W drugiej połowie listopada pojawią się przymrozki oraz opady śniegu.
Większe opady śniegu pojawiają się już w okolicach 17 - 18 listopada.
Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje już, jaka będzie zima od grudnia do marca.
Wszystko wskazuje na to, że w grudniu miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej. Mróz sięgnie nawet kilkunastu stopni.
Podobnie sytuacja ma wyglądać w styczniu. Temperatury będą podobne do tych grudniowych. W lutym oraz marcu średnia miesięczna temperatura powietrza będzie się zawierać w zakresie wieloletniej normy.
To oznacza, że może czekać nas prawdziwa zima, z intensywnymi opadami śniegu.
Źródło: PAP/IMGW