Trwa ładowanie...
ycipk-3qz0l7

Atak w Stalowej Woli. Konrad K. uniknie więzienia?

Mężczyzna, który zaatakował wojskowymi bagnetami klientów centrum handlowego w Stalowej Woli, prawdopodobnie jest chory psychicznie. Jeśli potwierdzą to badania, zamiast do więzienia trafi do szpitala psychiatrycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konrad K., napastnik ze Stalowej Woli, nie trafi do więzienia?
Konrad K., napastnik ze Stalowej Woli, nie trafi do więzienia? (East News, Fot: ZDZISLAW SUROWANIEC/ POLSKA PRESS)
ycipk-3qz0l7

Konrad K., sprawca masakry w galerii handlowej w Stalowej Woli (woj. podkarpackie), od soboty przebywa na oddziale psychiatrycznym aresztu śledczego przy ul. Montelupich w Krakowie. Śledczy skierowali go tam, bo mężczyzna od chwili zatrzymania sprawiał wrażenie osoby, która ma problemy psychiczne - przypomina "Super Express".

Mężczyzna kupił wojskowe bagnety miesiąc przed atakiem, bo - jak twierdził - czuł się zagrozony. Nie umiał jednak wyjaśnić, kogo się bał. "SE" zastanawia się, czy przyczyną nieracjonalnego zachowania mogła być depresja.

ycipk-3qz0l7

- Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby tak było - mówi "SE" Krzysztof Klementowski, psychiatra z Wrocławia. - Osoby, które cierpią na depresję, nie zabijają w taki sposób. Owszem, zdarzają się samobójstwa rozszerzone, czyli ktoś najpierw zabija rodzinę, a później siebie, ale to coś zupełnie innego. Nie badałem tego mężczyzny, więc nie mogę stwierdzić, co mu dolega. Ale wygląda to na ciężką psychozę lub chorobę dwubiegunową - wyjaśnia.

Nożownik ze Stalowej Woli prawdopodobnie trafi wkrótce na badania psychiatryczne.

Do ataku w galerii handlowej "VIVO!" doszło w piątek. Napastnik ranił dziewięć osób, jedna z nich zmarła.

ycipk-3qz0l7

Źródło: "Super Ecxpress"

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qz0l7

ycipk-3qz0l7
ycipk-3qz0l7