Trwa ładowanie...

Atak w Brześciu Kujawskim. "Myślę o strzelaninie w szkole"

"To zdjęcie sprawia, że myślę o strzelaninie w szkole i polskim ludobójstwie” - taki wpis miał się pojawić na profilu 18-letniego Marka N. Mężczyzna w poniedziałek zaatakował w szkole podstawowej w Brześciu Kujawskim. Ranne zostały dwie osoby.

Share
Atak w Brześciu Kujawskim. "Myślę o strzelaninie w szkole"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Robert Górecki
d3wzoci

Na groźnie brzmiący wpis zwrócili uwagę uczniowie szkoły podstawowej w rozmowie z reporterem Polskiego radia PiK. Pod zdjęciem profilowym napastnika Marka N. na Facebooku jakiś mężczyzna napisał w języku angielskim "Fajnie by było wpaść do szkoły i postrzelać, zrobić w Polsce ludobójstwo”. Marek N. skomentował: "To dobrze". Komentarze pojawiły się dwa dni przed wydarzeniami w szkole. Potem zostały usunięte.

W poniedziałek przed godz. 10.00 zamaskowany młody mężczyzna wtargnął na teren szkoły podstawowej w Brześciu Kujawskim i dokonał ataku. Jak się okazało, to były uczeń tej placówki, leczący się psychiatrycznie.

d3wzoci

Dziewczynka też postrzelona

Dwie osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich to uczennica Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka, druga to woźna. Początkowo podawano, że woźna została postrzelona, a uczennica zraniona petardami. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio PiK, również dziewczynka została postrzelona z broni przez 18-latka.

Obie są w szpitalu, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca został zatrzymany przez woźnego i przetrzymany do czasu przyjazdu policji.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, 18-latek strzelał z broni czarnoprochowej. Uczniowie placówki twierdzą, że miał na sobie kamizelkę podobną do kuloodpornej, prawdopodobnie militarną. Pod nią trzymał noże i granaty hukowe, prawdopodobnie własnej produkcji. To metalowe pojemniki z zawartością najprawdopodobniej czarnego prochu. Jak podaje portal ochrona24.info, sprawca miał przy sobie więcej materiałów wybuchowych, dlatego prokuratura rozważa postawienie mu zarzutów usiłowania zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych.

Źródło: Polskie Radio PiK

d3wzoci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wzoci

Podziel się opinią

Share
d3wzoci
d3wzoci
Więcej tematów