Trwa ładowanie...
d2gvu4x

Atak terrorystyczny w Nowym Jorku. Są zarzuty dla Sajfullo Sajpowa, zaskakujące "żądania" zamachowca

Zamachowiec, który wjechał furgonetką w tłum ludzi na Manhattanie, ma już postawione zarzuty. Jest oskarżony o wspierania Państwa Islamskiego oraz zabójstwo z użyciem pojazdu mechanicznego. 29-letni Sajfullo Sajpow z Uzbekistanu jest bardzo rozmowny. Wyjaśnił, że atak planował przez dwa miesiące. Nie żałuje tego co zrobił. Mało tego, w szpitalu poprosił, żeby w oknie wywiesić flagę ISIS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sajpow zrzekł się prawa do odmowy składania zeznań
Sajpow zrzekł się prawa do odmowy składania zeznań (ST. CHARLES COUNTY DEPARTMENT OF CORRECTIONS, Fot: PAP/EPA)
d2gvu4x

Szokujące szczegóły ataku terrorystycznego w Nowym Jorku. Zamachowiec wypożyczoną w sieci sklepów Home Depot furgonetką wjechał na ścieżkę rowerową na brzegu rzeki Hudson. Jadąc z prędkością ok. 90 km/godz. taranował ludzi. Przejechał kilkanaście przecznic. Potem zderzył się ze szkolnym autobusem w miejscu, gdzie kiedyś stały wieżowce World Trade Center.

Zamachowiec zaczął uciekać, miał przy sobie broń. Okazało się, że są to atrapy. Wykrzykiwał: "Allahu Akbar !". W końcu został postrzelony przez policjanta w brzuch i trafił do miejskiego szpitala Bellevue na Manhattanie. Podejrzany o atak to 29-letni Sajfullo Sajpow z Uzbekistanu.

d2gvu4x

Dwa zarzuty dla zamachowca. Absurdalna "prośba" ws. flagi ISIS

Jak przekazał gubernator Andrew Cuomo, był on powiązany z Państwem Islamskim i zradykalizował się w kraju. Zaskakuje również zbieżność miejsca ataku - to okolice słynnej strefy zero, gdzie stały wieże WTC. To także pierwszy zamach terrorystyczny w Nowym Jorku od 11 września 2001 roku.

Sajfullo Sajpow został już postawiony w stan oskarżenia. Ma dwa zarzuty - wspierania ISIS oraz spowodowania śmierci za pomocą pojazdu mechanicznego. Zamachowiec jest dość rozmowny i zrzekł się prawa do odmowy składania zeznań.

Powiedział, że atak planował przez dwa miesiące i nie żałuje tego co zrobił. Dodał, że specjalnie zaplanował atak w Halloween ze względu dużą liczbę osób na ulicach

d2gvu4x

W jego telefonie znaleziono ponad 90 filmów i mnóstwo zdjęć związanych z ISIS. Gdy został przewieziony do szpitala zażądał, żeby wywiesić w oknie flagę Państwa Islamskiego. Na rozprawie w sądzie pojawił się na wózku inwalidzkim.

Ostra reakcja Trumpa. "POWINIEN DOSTAĆ KARĘ ŚMIERCI"

Na abusrdalne "żądanie" ws. flagi natychmiast zareagował prezydent USA. Donald Trump na Twitterze napisał, że "terrorysta z Nowego Jorku był bardzo szczęśliwy, kiedy poprosił o wywieszenie flagi ISIS w swoim szpitalnym pokoju. Zabił 8 osób, ciężko ranił 12. POWINIEN DOSTAĆ KARĘ ŚMIERCI".

FBI poszukuje drugiego Uzbeka w związku z zamachami w Nowym Jorku

Nowojorska policja bada powiązania Sajpowa z innymi podejrzanymi lub prowadzonymi aktualnie śledztwami.

d2gvu4x

Poszukiwana jest druga osoba - to 32-letni Mukhammadzoir Kadirov, także pochodzący z Uzbekistanu. FBI wskazuje, że osoba ta może być związana z zamachem na Manhattanie.

d2gvu4x

Podziel się opinią

Share
d2gvu4x
d2gvu4x
Więcej tematów