WP

Atak na Polkę w słowackich Tatrach. Policja szuka sprawcy

Słowacka policja poszukuje mężczyzny, który zaatakował turystkę z Polski pod najwyższym szczytem Tatr, Gerlachem. Kobieta została parokrotnie uderzona przez agresywnego sprawcę. Grozi mu rok więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Groźny incydent w Tatrach
Groźny incydent w Tatrach (Agencja Gazeta, Fot: Marek Podmokły)
WP

Do incydentu doszło w rejonie Batyżowieckiej Próby, gdzie prowadzi jedna z dróg na najwyższy szczyt Tatr. Turyści muszą pokonać trasę, wspinając się po metalowej drabince na niemal pionowej skale.

To tam 45-letnia Polka o imieniu Klaudia spotkała innego turystę. Na początku prowadzili przyjacielską rozmowę. Kobieta chciała zrobić mężczyźnie zdjęcie na pamiątkę.

Wtedy turysta stał się bardzo agresywny. Próbował odebrać Polce telefon. Gdy nie udało mu się tego zrobić, zaczął szarpać plecak kobiety. 45-latka postanowiła uciec po drabinkach do góry, ale mężczyzna zaatakował ponownie. Uderzył ją w kask, rękę oraz nogę. To jednak nie wszystko - jak podaje słowacka policja, napastnik groził kobiecie, poczuła się zagrożona.

WP

Zobacz także: Zatrważające wyniki kontroli żywności. Spożywamy zanieczyszczoną żywność

Jak udało się dowiedzieć Wirtualnej Polsce, policja poszukuje sprawcy tego niebezpiecznego incydentu. Słowackie służby wykorzystują do tego zdjęcia mężczyzny, które udało się zrobić turystce z Polski. Grozi mu rok więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP