Trwa ładowanie...
d2lwhri

Atak na lotnisko w Libii. Ranni w Trypolisie

Trzy osoby zostały ranne podczas ataku rakietowego na międzynarodowe lotnisko Mitiga w Trypolisie. Pociski trafiły w samolot libijskich linii Afriqiyah - podały władze portu lotniczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ataku na lotnisko w Libii zostało rannych trzech pracowników linii lotniczych Afriqiyah
W ataku na lotnisko w Libii zostało rannych trzech pracowników linii lotniczych Afriqiyah (East News, Fot: Xinhua/Photoshot/REPORTER)
d2lwhri

Pociski spadły na lotnisko Mitiga w niedzielę wieczorem. Ranni to załoga samolotu, który stał obok pasa startowego - informuje BBC News. Maszyna została uszkodzona.

Jedyny port lotniczy w Trypolisie został zamknięty. Samolot z Tunisu cofnięto znad libijskiej stolicy i skierowano do Misraty.

Do tej pory nikt nie przyznał się do ataku. Komentatorzy wskazują jednak na oddziały związane z Libijską Armią Narodową (ANL). Samozwańcze ugrupowanie którym dowodzi gen. Chalifie Haftar, od końca czerwca stara się przejąć rejon Trypolisu.

ANL kontroluje wschodnie tereny Libii i nie uznaje rządu jedności narodowej premiera Fajiza Mustafy as-Saradża, za którym stoi Organizacja Narodów Zjednoczonych. ANL ma poparcie Egiptu oraz państw Zatoki Perskiej.

d2lwhri

Beata Szydło schowała flagę UE. To nie ona została skrytykowana

d2lwhri

Podziel się opinią

Share
d2lwhri
d2lwhri
Więcej tematów