Trwa ładowanie...
d1z6l6j

Atak na kuriera w Rzeszowie. Okradli go i zamknęli w mieszkaniu

Kurier, który dostarczał przesyłkę, zaraz po wejściu do mieszkania został okradziony ze skanera, paczki i telefonu. Sprawcy napaści zamknęli mężczyznę w mieszkaniu. Udało mu się uwolnić i zawiadomić policję. Jeden ze sprawców został zatrzymany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zatrzymała jednego z mężczyzn, drugi jest poszukiwany
Policja zatrzymała jednego z mężczyzn, drugi jest poszukiwany (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d1z6l6j

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Jak ustaliła policja, kurier miał dostarczyć pod ten adres przesyłkę. W mieszkaniu było dwóch mężczyzn. W pewnej chwili zażądali od kuriera oddania przesyłki, skanera i telefonu. Zagrozili, że użyją gazu i pałki. Mężczyzna oddał im żądane przedmioty.

Potem sprawcy wyszli z mieszkania zamykając w nim kuriera. Mężczyzna wydostał się przechodząc przez okno w kuchni i kolejne balkony. Zawiadomił policjantów. Funkcjonariusze odnaleźli porzucony przez sprawców skaner i opakowanie po przesyłce. Wartość strat została oszacowana na około 10 tys. złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu na Baranówce wytypowali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj 26-letni mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Jeden z nich został zatrzymany.

d1z6l6j

To nie wszystkie grzeszki złodziei

W toku śledztwa okazało się, że mężczyźni okradli również mieszkanie, które wynajmowali. Zabrali z niego lodówkę, kuchenkę elektryczna i cztery półki. Wartość strat wyniosła ponad 2 tys. złotych.

Prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzuty rozboju i kradzieży. Na jego wniosek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na trzy miesiące. Policjanci ustalili też tożsamość drugiego ukrywającego się mężczyzny. Okazało się również, że mężczyźni mogli popełnić jeszcze inne przestępstwa. Teraz wyjaśniane są okoliczności tych zdarzeń.

d1z6l6j

Źródło: Policja Podkarpacka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1z6l6j

Podziel się opinią

Share

d1z6l6j

d1z6l6j
Więcej tematów