ycipk-2y6zds

Arkadiusz Mularczyk przegrał proces w trybie wyborczym. Wprowadził wyborców w błąd

Sprawa dotyczy sloganu, którego używa poseł PiS. Arkadiusz Mularczyk promował się hasłem "Jedynego kandydata z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego". Jakub Bocheński z Wiosny uważał, że takie stwierdzenie jest nadużyciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arkadiusz Mularczyk przegrał proces w trybie wyborczym z politykiem Wiosny Roberta Biedronia Jakubem Bocheńskim
Arkadiusz Mularczyk przegrał proces w trybie wyborczym z politykiem Wiosny Roberta Biedronia Jakubem Bocheńskim (East News, Fot: Wojciech Strozyk)
ycipk-2y6zds

Jakub Bocheński, koordynator regionalny Wiosny Roberta Biedronia w południowej Małopolsce, uważa że Arkadiusz Mularczyk wprowadza wyborców w błąd. Wszystko przez jego slogan umieszczany na materiałach wyborczych: "Jedyny kandydat z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego".

Według Bocheńskiego hasło posła PiS jest niezgodne z prawdą, za co wytoczył mu proces w trybie wyborczym. Jak przekonuje urodził się w Nowym Sączu, a mieszka w pobliskiej Łabowej. Polityk Wiosny domagał się zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i usunięcia materiałów ze spornym sloganem. Chciał również przeprosin w lokalnych mediach i wpłatę 40 tys. na lokalne hospicjum.

ycipk-2y6zds

Jak podaje portal sądeczanin.info Sąd Okręgowym w Nowym Sączu przychylił się do wniosku Bocheńskiego. Mularczyk ma usunąć sporne materiały wyborcze i ukryć w swoim haśle słowo "jedyny". Dodatkowo ma zamieścić sprostowanie w lokalnych mediach. Na hospicjum ma wpłacić jednak 5 tys. zł. Poseł PiS z decyzją sądu się nie zgadza i zapowiada apelację. Jak tłumaczy wizerunek na plakatach i ulotkach sugeruje, że jest jedynym kandydatem z list Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu reaguje

ycipk-2y6zds

Źródło: sądeczanin.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2y6zds

ycipk-2y6zds
ycipk-2y6zds