Trwa ładowanie...

Poseł PiS chce nadania mostowi im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk poprosił, by most w Nowym Sączu został nazwany imieniem Lecha i Marii Kaczyńskich. W tym celu wysłał pismo ze stosowną argumentacją do przewodniczącej rady miasta. Funkcję tę pełni jego żona, Iwona Mularczyk.
Share
Żona posła Arkadiusza Mularczyka przewodniczy radzie miasta w Nowym Sączu
Żona posła Arkadiusza Mularczyka przewodniczy radzie miasta w Nowym Sączu Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d1eazbu

Do pisma dotarł portal twojsacz.pl. Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS, zwraca się z prośbą o nadanie mostowi przerzuconemu nad rzeką Dunajec imienia tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.

"Należy pamiętać, że świętej pamięci prof. Lech Kaczyński - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej był mocno związany z miastem Nowym Sączem. To w tym mieście miał swoje pierwsze biuro poselskie, a w 2009 roku, z woli mieszkańców miasta został uhonorowany tytułem "Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza" - przekonuje.

d1eazbu

I dodał, że w Nowym Sączu i jego okolicach często bywała Maria Kaczyńska.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o aferze z bananami. "To cenzura"

Polityk skierował swoje pismo do pełniącej funkcję przewodniczącej rady miasta Iwony Mularczyk, która jest jego żoną. Prośba trafiła również do prezydenta miasta. Ten może być nią zdziwiony, ponieważ zbiegła się w czasie z końcem zbierania zgłoszeń do konkursu na nadawanie nazw obiektom infrastruktury drogowej w mieście.

d1eazbu

Jak podał portal gazeta.pl, Mularczyk nie wziął w nim udziału.

Źródło: twojsacz.pl, gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1eazbu

Podziel się opinią

Share
d1eazbu
d1eazbu
Więcej tematów