Trwa ładowanie...
dtz88r0

Szef MSZ zapowiedział rozmowy z Niemcami o reparacjach wojennych

Temat reparacji wojennych jest co jakiś czas przedmiotem ożywionej dyskusji w Polsce. Szef MSZ Jacek Czaputowicz zapewnił, że odbędą się na ten temat rozmowy z niemieckimi politykami. Powiedział, że dojdzie do tego przy okazji rocznic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Heiko Maas i Jacek Czaputowicz przeprowadzili rozmowy dwustronne. Ale nie poruszali tematu reparacji
Heiko Maas i Jacek Czaputowicz przeprowadzili rozmowy dwustronne. Ale nie poruszali tematu reparacji (PAP, Fot: Leszek Szymański)
dtz88r0

- Te rocznice historyczne służą do przedyskutowania, można powiedzieć szerzej, takiego zinternalizowania przez społeczeństwa problemów związanych z historią dotyczącą drugiej wojny światowej - powiedział podczas konferencji szef MSZ Jacek Czaputowicz.

I przyznał jednocześnie, że ten temat nie został poruszony w czasie dwustronnych rozmów z szefem MSZ Niemiec Heiko Maasem, do których doszło w piątek.

dtz88r0

- Ta sprawa jest na agendzie rozmów, ale w Polsce zajmuje się tym komisja parlamentarna - dodał, mając na myśli zespół ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej. Kieruje nim poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Zobacz także: Kaczyński z Zalewską do Brukseli? Zaskakujący pomysł Jacka Rostowskiego

Heiko Maas został przez Czaputowicza zaproszony do wzięcia udziału w warszawskich uroczystościach 1 sierpnia, w dniu 85. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Niemiecki polityk powiedział, że wrześniowe rocznice są "niezwykle ważne" dla jego kraju i zapewnił, że weźmie w nich udział prezydent Niemiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtz88r0

Podziel się opinią

Share

dtz88r0

dtz88r0
Więcej tematów