Trwa ładowanie...
ddb8835

Arcybiskup Stanisław Gądecki o aborcji. Polacy popierają zakaz

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zabrał głos ws. zakazu aborcji. Arcybiskup Stanisław Gądecki zauważa, że minął rok od złożenia obywatelskiego projektu "Zatrzymaj Aborcję". Zakłada on zakaz aborcji z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Stanisław Gądecki zabrał głos ws. aborcji
Abp Stanisław Gądecki zabrał głos ws. aborcji (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
ddb8835

Abp Stanisław Gądecki przypomina, że pod projektem "Zatrzymaj Aborcję" podpisało się około 830 tys. osób. "Obywatele naszego kraju popierają ten projekt, który wyklucza przesłankę eugeniczną. Jest to ważny krok w stronę ochrony życia każdego człowieka" – stwierdza duchowny.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że "na straży życia ludzkiego stoi nauka". Abp Stanisław Gądecki jako przykład podał USG, które jest wykorzystywane do badania kobiet w ciąży. "Widać jak dziecko w łonie matki uśmiecha się, ziewa, płacze, porusza palcami u rąk i nóg. Wobec tych faktów naukowych nie możemy przechodzić obojętnie" – pisze. I przywołuje słowa Jana Pawła II, że "naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości".

Przypomnijmy, że projekt "Zatrzymaj Aborcję" Fundacji Życie i Rodzina trafił do Sejmu rok temu. W styczniu posłowie zdecydowali o skierowaniu projektu do dalszych prac w Sejmie. Jednak od tamtego czasu wiele się nie wydarzyło. W lipcu sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczęła opiniowanie obywatelskiego projektu i szybko zdecydowała o utworzeniu specjalnej podkomisji.

ddb8835

Zobacz także: Kokaina w polskich sklepach. Kasjerki zdradzają kulisy

Niezależnie od prac nad tym projektem, do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął wniosek o rozpatrzenie czy przepisy dopuszczające aborcję z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu są zgodne z Konstytucją. Na razie TK nie wydał orzeczenia, a Fundacja Życie i Rodzina zaapelowała do Julii Przyłębskiej o pilne rozpatrzenie wniosku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddb8835

Podziel się opinią

Share
ddb8835
ddb8835
Więcej tematów