Trwa ładowanie...

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ostrzega przed "agresywnymi prądami ideologii ekologizmu"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w homilii podkreślał wagę ochrony środowiska. Jednocześnie ostrzegał przed ideologią ekologizmu. Hierarcha wspominał też zmarłego ministra Jana Szyszkę, na którego "spadały bicze ataków prasowych i polityczne lincze".
Share
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wspominał zmarłego ministra Jana Szyszkę
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wspominał zmarłego ministra Jana SzyszkęŹródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
djrfilp

Przed sympozjum "Oblicza ekologii" w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odprawiono mszę. Homilię wygłosił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Msza została odprawiona z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy. Abp Głódź zwrócił się do studentów i absolwentów szkoły o. Tadeusza Rydzyka - Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. - Ta uczelnia podniosła was, studentów często z przydrożnych dróg i cyzeluje na szlachetny kruszec - powiedział arcybiskup.

Homilię poświęcił głównie ekologii. - To od lat temat głośny, wyrazisty. Nie schodzi ze sceny świata. Obecny także w magisterium Kościoła, w refleksji teologicznej, etycznej, moralnej. Także we wspomaganiu i błogosławieństwie dla wielu proekologicznych inicjatyw - mówił abp Głódź. Po czym dodał: - Macie też jasną świadomość, że niepotrzebne są jej jakiekolwiek szczudła ideologii, bo to wypacza jej istotę, jej cel, jej sens.

djrfilp

Zobacz też: Wiceminister PiS: Putin wycofał się z ataku na Polskę po stanowczej reakcji Polaków

- Do naszej ojczyzny napływają, znajdując wyznawców i zwolenników, agresywne i ekspansywne prądy ekologizmu, raczej ideologii ekologizmu. Negują świat chrześcijańskich wartości, które od wieków kształtują polskie pokolenia. Nie tylko polskie, także europejskie. Kulturę, cywilizację, codzienne życie - tłumaczył.

djrfilp

Abp Sławoj Leszek Głódź: "Odczytajcie duchowy testament śp. Jana Szyszki"

Abp. Głódź wspominał też Jana Szyszkę. W toruńskiej uczelni została odsłonięta tablica upamiętniająca byłego ministra.

- Był człowiekiem w służbie dobra. Za tę wierną służbę spadały nań bicze ataków prasowych, polityczne lincze. (...) Pamiętamy słoik z kornikiem drukarzem zawieziony do Brukseli - dodał arcybiskup.

- Jan Szyszko szedł swoją drogą konsekwentnie i wytrwale. I wielu szło za nim, przekonanych i pewnych, że to on ma rację; że to jemu należy się szacunek i uznanie. (...) Odczytajcie jego duchowy testament - zachętę do ofiarnej, wspartej o świat chrześcijańskich wartości służbę polskiej przyrodzie, ochronie środowiska, człowiekowi i Bożemu stworzeniu - podkreślił arcybiskup.

Przeczytaj również:

Gdańsk. Konferencja o "Solidarności" z rządowych pieniędzy. Honorowymi gośćmi abp Głódź i abp Jędraszewski

Trójmiejski Marsz Równości. Abp Głódź napisał list do prezydent Gdańska

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djrfilp

Podziel się opinią

Share
djrfilp
djrfilp
Więcej tematów