Trwa ładowanie...

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ostrzega przed "agresywnymi prądami ideologii ekologizmu"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w homilii podkreślał wagę ochrony środowiska. Jednocześnie ostrzegał przed ideologią ekologizmu. Hierarcha wspominał też zmarłego ministra Jana Szyszkę, na którego "spadały bicze ataków prasowych i polityczne lincze".

Share
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ostrzega przed "agresywnymi prądami ideologii ekologizmu"Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d3l37id

Przed sympozjum "Oblicza ekologii" w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odprawiono mszę. Homilię wygłosił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Msza została odprawiona z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy. Abp Głódź zwrócił się do studentów i absolwentów szkoły o. Tadeusza Rydzyka - Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. - Ta uczelnia podniosła was, studentów często z przydrożnych dróg i cyzeluje na szlachetny kruszec - powiedział arcybiskup.

Homilię poświęcił głównie ekologii. - To od lat temat głośny, wyrazisty. Nie schodzi ze sceny świata. Obecny także w magisterium Kościoła, w refleksji teologicznej, etycznej, moralnej. Także we wspomaganiu i błogosławieństwie dla wielu proekologicznych inicjatyw - mówił abp Głódź. Po czym dodał: - Macie też jasną świadomość, że niepotrzebne są jej jakiekolwiek szczudła ideologii, bo to wypacza jej istotę, jej cel, jej sens.

Zobacz też: Wiceminister PiS: Putin wycofał się z ataku na Polskę po stanowczej reakcji Polaków

- Do naszej ojczyzny napływają, znajdując wyznawców i zwolenników, agresywne i ekspansywne prądy ekologizmu, raczej ideologii ekologizmu. Negują świat chrześcijańskich wartości, które od wieków kształtują polskie pokolenia. Nie tylko polskie, także europejskie. Kulturę, cywilizację, codzienne życie - tłumaczył.

Abp Sławoj Leszek Głódź: "Odczytajcie duchowy testament śp. Jana Szyszki"

Abp. Głódź wspominał też Jana Szyszkę. W toruńskiej uczelni została odsłonięta tablica upamiętniająca byłego ministra.

d3l37id

- Był człowiekiem w służbie dobra. Za tę wierną służbę spadały nań bicze ataków prasowych, polityczne lincze. (...) Pamiętamy słoik z kornikiem drukarzem zawieziony do Brukseli - dodał arcybiskup.

- Jan Szyszko szedł swoją drogą konsekwentnie i wytrwale. I wielu szło za nim, przekonanych i pewnych, że to on ma rację; że to jemu należy się szacunek i uznanie. (...) Odczytajcie jego duchowy testament - zachętę do ofiarnej, wspartej o świat chrześcijańskich wartości służbę polskiej przyrodzie, ochronie środowiska, człowiekowi i Bożemu stworzeniu - podkreślił arcybiskup.

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l37id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l37id
d3l37id
Więcej tematów