Trwa ładowanie...

Ojciec Tadeusz Rydzyk mówił o prawdzie. "Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź musi się trzymać, krzyżują"

Ojciec Tadeusz Rydzyk zorganizował sympozjum pod tytułem "Oblicza Ekologii", by uczcić zmarłego Jana Szyszkę. Mówił o "krzyżowaniu prawdy", którego ofiarą był minister środowiska, a teraz jest między innymi abp. Sławoj Leszek Głódź.

Share
Ojciec Tadeusz Rydzyk mówił o prawdzie. "Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź musi się trzymać, krzyżują"Źródło: East News, fot: Marek Maliszewski/REPORTER
d1jtrua

- Różne już były oblicza: "Oblicza prawdy", "Oblicza polityki", a teraz "Oblicza ekologii" - specjalnie dla uczczenia wielkiego Polaka prof. Jana Szyszki, wielkiego Polaka i katolika. Zawsze mówił: "Naród, Kościół katolicki, wieś, lasy…" - cały czas nam to tłumaczył - powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk podczas organizowanego cyklicznie sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Swoje przemówienie rozpoczął od słów, że "Radio Maryja i Telewizja Trwam to są dzieła narodu". - Przychodzimy tutaj, żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do prawdy. Jesteśmy na uczelni, a wyższa uczelnia ma odkrywać prawdę. W tej chwili dramatem, najgorszą sprawą jest to, że w postmodernizmie nie ma prawdy, tylko opinie, emocje, interesy. Ci, którzy zgadzają się na krzyżowanie prawdy, sami giną - tłumaczył redemptorysta.

Podkreślił, że "nie chcieli prawdy Jana Szyszki, tak jak pana Jezusa, którego ukrzyżowali". Zwracając się do abp. Sławoja Leszka Głódzia, powiedział: "arcybiskup musi się trzymać, też krzyżują". - Ale piorun nie uderza nigdy w to, co małe. Mamy być ludźmi prawdy - dodał.

Zobacz też: Horała atakuje Gersdorf po uchwale SN: włos jeży się na głowie

Mówił też o Puszczy Białowieskiej. - 60 tys. ha lasów ginie, a tam, gdzie już zginęło, nie wolno nawet drzewa posadzić. Panie ministrze, gdzie my żyjemy? Kto nam dyktuje? Mamy leśników mądrych, wykształconych i oni wiedzą, co robić z lasem, ale im nie wolno - stwierdził.

d1jtrua

- Trzeba ratować, żyjmy w prawdzie. Niech to sympozjum służy temu. Temu służyło życie pana profesora Jana Szyszki. Niech będzie dialog, rozmowa, siła argumentu, prawdy, nie siły. Nawet gdyby się miało wszystkie media świata i wielkie finansjery - podsumował o . Rydzyk.

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jtrua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jtrua
d1jtrua
Więcej tematów