Trwa ładowanie...

Ojciec Tadeusz Rydzyk mówił o prawdzie. "Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź musi się trzymać, krzyżują"

Ojciec Tadeusz Rydzyk zorganizował sympozjum pod tytułem "Oblicza Ekologii", by uczcić zmarłego Jana Szyszkę. Mówił o "krzyżowaniu prawdy", którego ofiarą był minister środowiska, a teraz jest między innymi abp. Sławoj Leszek Głódź.
Share
O. Tadeusz Rydzyk mówił, by nie dać się wymanipulować przez emocje"
O. Tadeusz Rydzyk mówił, by nie dać się wymanipulować przez emocje"Źródło: East News, Fot: Marek Maliszewski/REPORTER
d4bexnq

- Różne już były oblicza: "Oblicza prawdy", "Oblicza polityki", a teraz "Oblicza ekologii" - specjalnie dla uczczenia wielkiego Polaka prof. Jana Szyszki, wielkiego Polaka i katolika. Zawsze mówił: "Naród, Kościół katolicki, wieś, lasy…" - cały czas nam to tłumaczył - powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk podczas organizowanego cyklicznie sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Swoje przemówienie rozpoczął od słów, że "Radio Maryja i Telewizja Trwam to są dzieła narodu". - Przychodzimy tutaj, żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do prawdy. Jesteśmy na uczelni, a wyższa uczelnia ma odkrywać prawdę. W tej chwili dramatem, najgorszą sprawą jest to, że w postmodernizmie nie ma prawdy, tylko opinie, emocje, interesy. Ci, którzy zgadzają się na krzyżowanie prawdy, sami giną - tłumaczył redemptorysta.

Podkreślił, że "nie chcieli prawdy Jana Szyszki, tak jak pana Jezusa, którego ukrzyżowali". Zwracając się do abp. Sławoja Leszka Głódzia, powiedział: "arcybiskup musi się trzymać, też krzyżują". - Ale piorun nie uderza nigdy w to, co małe. Mamy być ludźmi prawdy - dodał.

d4bexnq

Zobacz też: Horała atakuje Gersdorf po uchwale SN: włos jeży się na głowie

Mówił też o Puszczy Białowieskiej. - 60 tys. ha lasów ginie, a tam, gdzie już zginęło, nie wolno nawet drzewa posadzić. Panie ministrze, gdzie my żyjemy? Kto nam dyktuje? Mamy leśników mądrych, wykształconych i oni wiedzą, co robić z lasem, ale im nie wolno - stwierdził.

- Trzeba ratować, żyjmy w prawdzie. Niech to sympozjum służy temu. Temu służyło życie pana profesora Jana Szyszki. Niech będzie dialog, rozmowa, siła argumentu, prawdy, nie siły. Nawet gdyby się miało wszystkie media świata i wielkie finansjery - podsumował o . Rydzyk.

Przeczytaj także:

Jarosław Kaczyński dziękuje ojcu Rydzykowi

Jan Libicki: Rydzykowi się trochę miesza

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bexnq

Podziel się opinią

Share
d4bexnq
d4bexnq
Więcej tematów