Trwa ładowanie...

Arcybiskup Marek Jędraszewski z głosami wparcia. "Dziękujemy za słowa prawdy, na które Polska czekała"

Specjalne uchwały i oświadczenia, które bronią i wspierają arcybiskupa Jędraszewskiego, przyjmowane są przez kolejne stowarzyszenia. Murem za duchownym stanęły m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej z okręgu Małopolska i Stowarzyszenie, którym kieruje poseł PiS i były minister ochrony środowiska Jan Szyszko.
Share
Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z okręgu Małopolska i Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski udzieliły poparcia abp. Markowi Jędraszewskiemu
Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z okręgu Małopolska i Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski udzieliły poparcia abp. Markowi JędraszewskiemuŹródło: East News, Fot: eastnews
d23okls

Na czele Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski stoi były minister środowiska prof. Jan Szyszko. Grupa przygotowała uchwałę ws. poparcia abp. Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski w homilii wygłoszonej 1 sierpnia jednoznacznie skrytykował "ideologię LGBT", nazywając ją "tęczową zarazą".

W uchwale możemy przeczytać: "Stowarzyszenie (...) po zapoznaniu się z treścią homilii Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wygłoszonej z okazji obchodów 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2019 roku, serdecznie dziękuje Jego Ekscelencji za wyrażony tam patriotyzm i słowa prawdy, na które Polska czekała od wielu lat" – napisano.

Wsparcie arcybiskupa także od żołnierzy AK

Wcześniej podobnego głos wsparcia udzielili metropolicie krakowskiemu członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z okręgu Małopolska. Napisali, że w pełni zgadzają się z oceną wydaną przez abp. Jędraszewskiego, że "ideologia LGBT jest podobnie zakłamana jak komunizm, a na miejscu Boga stawia ateizm, żądze, zboczenia i dewiacje."

d23okls

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

Zdaniem członków Związku postulaty LGBT+ są zagrożeniem dla tradycyjnych wartości rodzinnych i Kościoła:

"Jest to nowe neomarksistowskie, tęczowe zagrożenie dla Rodziny, Polski i Kościoła. Ideologia LGBT jest podobnie zakłamana jak komunizm, a na miejscu Boga stawia ateizm, żądze, zboczenia i dewiacje. Jest to zdecydowana mniejszość społeczeństwa, ale za to bardzo krzykliwa i agresywna."

d23okls

Podkreślono, że środowisko osób nie heteronormatywnych próbuje zastraszyć większość, pozbawić ją prawa do wygłaszania normalnych poglądów i narzucić jej swoje zboczenia jako normę.

Pod listem organizacji podpisali się Ryszard Brodowski – prezes ŚZŻAK Okręg Małopolska, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej, wiceprezes i członkowie Zarządu Okręgu Małopolska ŚZŻAK oraz "Środowiska kombatanckie i niepodległościowe".

Kilkanaście tygodni temu ten sam związek uhonorował Zofię Klepackę, dając wyraz poparcia głoszonym przez nią homofobicznym poglądom. Olimpijka dostała tytuł honorowej członkini Światowego Związku Żołnierzy AK wbrew woli zarządu związku, który uznał nadanie odznaczenia za bezprawne. To najwyższe odznaczenie, które przyznaje się osobom szczególnie zasłużonym.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23okls

Podziel się opinią

Share
d23okls
d23okls
Więcej tematów