Trwa ładowanie...
d4eo9tu

Walczyła w Powstaniu Warszawskim. Traczyk-Stawska komentuje wpis Klepackiej

"Czy mój dziadek walczył o taką Warszawę w powstaniu? Nie wydaje mi się" - napisała na Facebooku Zofia Klepacka, krytykując podpisaną przez prezydenta stolicy deklarację LGBT+. Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, odpowiada: - Walczyliśmy, by każdy człowiek był godnym szacunku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu Warszawskim.
Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu Warszawskim. (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4eo9tu

Polska sportsmenka głośno komentuje jedną z ostatnich decyzji Rafała Trzaskowskiego. 18 lutego prezydent Warszawy podpisał Warszawską Deklarację LGBT+, która ma charakter uroczystego, politycznego zobowiązania wobec mniejszości seksualnych. W ramach porozumienia władze stolicy chcą przyczynić się do zmiany postrzegania osób LGBT przez niektórych heteroseksualistów oraz zapewnić im maksimum bezpieczeństwa.

Deklaracja oburzyła Zofię Klepacką, windsurferkę i medalistkę Igrzysk Olimpijskich, która skrytykowała decyzję prezydenta Warszawy. "Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski. Czy mój dziadek walczył o taką Warszawę w Powstaniu? Nie wydaje mi się. Panie prezydencie, może się Pan lepiej weźmie za sport w Warszawie, który kuleje?" - napisała na Facebooku. Namawia rodziców do bojkotowania spotkań dotyczących LGBT w szkołach.

"Wolność, godność ludzka, szacunek"

d4eo9tu

Wanda Traczyk-Stawska w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że "mieszanie sprawy LGBT z Powstaniem Warszawskim jest absurdalne".

- My w Powstaniu walczyliśmy przede wszystkim o odzyskanie niepodległości naszej ojczyzny, ale także o to, co było dla nas najważniejsze. O to, żebyśmy byli traktowani nie jak podludzie, tylko żeby każdy z nas był człowiekiem godnym szacunku. O naszą godność ludzką. I każdy, kto wie, czym jest ludzka godność, musi pamiętać, że jej podstawą jest wolność. Że nie wolno nikogo nie szanować dlatego, że ma inny kolor skóry, inne poglądy czy orientację seksualną. O ile nie wyrządza nikomu krzywdy ma prawo taki być - wyjaśnia.

Klepackiej odpowiedział też Rabiej

Paweł Rabiej, wiceprezydent stolicy, mówił wcześniej WP: - Niech pani Klepacka zajmie się windsurfingiem i tym, w czym jest dobra, zamiast szczuciem na społeczność LGBT, która i tak ma dość ciężko w Polsce. Tym osobom nie potrzeba kolejnych słów nienawiści i mówienia o tzw. propagandzie homoseksualnej, która jest ewidentnie mową nienawiści.

d4eo9tu

Polityk odniósł się również do przywołanego przez Klepacką dziadka. - Wielu warszawiaków walczyło w Powstaniu Warszawskim również o wolność. O to, żeby móc żyć w taki sposób, w jaki żyje się w wolnym mieście. To jest kompetencja prezydenta i prezydent Trzaskowski będzie się tym zajmował - podsumował.

Zobacz też:

Zofia Klepacka podburza rodziców. Mocna reakcja wiceprezydenta Warszawy

"Jaki jad i nienawiść do mojej osoby". Zofia Klepacka nie poddaje się ws. karty LGBT

d4eo9tu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d4eo9tu

d4eo9tu
d4eo9tu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów