Trwa ładowanie...

Archidiecezja Gdańska reaguje ws. arcybiskupa Głodzia. "To systemowy atak na duchowieństwo"

- To uderzenie w Pasterza archidiecezji odbieramy także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych Archidiecezji Gdańskiej – to odpowiedź archidiecezji na reportaż o arcybiskupie z Gdańska. Abp Sławoj Leszek Głódź miał ubliżać i poniżać swoich podwładnych.

Archidiecezja Gdańska reaguje ws. arcybiskupa Głodzia. "To systemowy atak na duchowieństwo"Źródło: East News, fot: Karol Makurat/REPORTER
d2g73eu
d2g73eu

Archidiecezja Gdańska zareagowała na zarzuty zdecydowanie. Duchowni wyrazili swój sprzeciw w specjalnym komunikacie przesłanym mediom.

W oświadczeniu stwierdzili: - W związku z programem pt. "Czarno na białym" wyemitowanym przez stację TVN24 w dniu 24 października 2019 roku, wyrażamy swoje oburzenie i dezaprobatę wobec pełnej agresji narracji, która odbiega od rzeczywistości - napisali duchowni.

- W materiale tym, obraz arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych - dodali sygnatariusze oświadczenia, wyrażając solidarność z metropolitą gdańskim.

Archidiecezja Gdańska wydała komunikat w sobotę, 26 października. Podpisali go: biskupi pomocniczy, Kolegium Konsultorów, dziekani wszystkich dekanatów Archidiecezji Gdańskiej, prepozyci Kapituł oraz moderatorzy Gdańskiego Seminarium Duchownego.

d2g73eu

Przypomnijmy, że w czwartek, 24 października, w programie "Czarno na białym" pod adresem metropolity gdańskiego abp. Leszka Sławoja Głódzia padły zarzuty ubliżania, publicznego poniżania i psychicznego znęcanie się nad podległymi mu duchownymi. Autorzy reportażu dotarli do korespondencji duchownych, w której informowali oni o tym nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Wcześniej do oskarżeń pod adresem metropolity gdańskiego odnieśli się m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski oraz ks. oraz ks. Wojciech Lemański.

Źródło: interia.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tęczowy piątek 2019. Czarzasty odpowiada Cymańskiemu

d2g73eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g73eu
Więcej tematów