Trwa ładowanie...
d4hmdrd

Apel ws. ojca Tadeusza Rydzyka. Watykan odpowiada jednym zdaniem

Kanadyjski polityk z polskimi korzeniami Thomas Lukaszuk przekazał papieżowi petycję ws. ukrócenia politycznej działalności redemptorysty. "Pana obawy zostały odnotowane" - odpowiada watykański dyplomata Luigi Roberto Cona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apel ws. ojca Tadeusza Rydzyka. Watykan odpowiada jednym zdaniem
Apel ws. ojca Tadeusza Rydzyka. Watykan odpowiada jednym zdaniem (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d4hmdrd

Petycja z "apelem o ukrócenie politycznej działalności ojca Tadeusza Rydzyka" pojawiła się w internecie pod koniec maja 2017 r. Autorzy Adam N. i Witek M. chcą również przywrócenia religijnego charakteru jego telewizji i radiu. Prośbę skierowaną do papieża Franciszka podpisało obecnie prawie 200 tys. internautów. Podanie Ojcu Świętemu przekazał kanadyjski polityk z polskimi korzeniami Thomas Lukaszuk.

Tadeusz Rydzyk na świeczniku

Watykan odpowiedział na petycję za sprawą asesora sekcji ds. ogólnych w watykańskim Sekretariacie Stanu - podaje onet.pl. Pismo oprócz zwrotów grzecznościowych ma zawierać jedno zdanie. "Polecono mi przekazanie Panu, że obawy podniesione przez Pana w liście do Jego Świętobliwości Franciszka zostały odnotowane" - napisał Lukaszukowi Luigi Roberto Cona.

d4hmdrd

Przeczytaj: To on przekaże petycję papieżowi. Od dawna walczy z Rydzykiem. "Ten ksiądz działa na szkodę społeczeństwu"

Kanadyjski polityk poinformował, że przesłał papieżowi ponowną korespondencję. Apeluje razem z osobami, które podpisały petycję, aby "Stolica Apostolska poza odnotowaniem naszych obaw zapewniła, że zajmie się sprawą łamania praw człowieka przez Ojca Rydzyka".

Apel ws. Tadeusza Rydzyka. Papież Franciszek przeczytał petycję?

Autorzy petycji nie wierzą, że Franciszek osobiście przeczyta ich list. Są przekonani, że zareagowałby, gdy tylko zapoznał się z prośbą. Adam N. i Witek M. uważają, że sytuację może zmienić jedynie zaangażowanie się międzynarodowych mediów lub znanych osób. - Wówczas Watykan nie będzie mógł ukryć informacji - komentują.

d4hmdrd

Przeczytaj również: Ojciec Tadeusz Rydzyk będzie miał kłopoty? Apel w jego sprawie trafił do arcybiskupa

Zobacz też: Kościół podjął działania w związku z koronawirusem. "Za późno i za mało"

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hmdrd

Podziel się opinią

Share

d4hmdrd

d4hmdrd
Więcej tematów