Trwa ładowanie...
d3pi3g9

Apel ws. Jolanty Turczynowicz-Kieryłło: Nie stosować słowa "adwokat" w artykułach o incydencie w Milanówku

Stowarzyszenie adwokackie "Defensor Iuris" nie wyraża zgody na zestawianie opisu wydarzeń z 2018 r. z udziałem Jolanty Turczynowicz-Kieryłło z tytułem zawodowym "adwokat". Skierowało w tej sprawie list otwarty do prasy.
Share
Stowarzyszenie adwokackie "Defensor Iuris" wystosowało apel po publikacjach o Jolancie Turczynowicz-Kieryłło
Stowarzyszenie adwokackie "Defensor Iuris" wystosowało apel po publikacjach o Jolancie Turczynowicz-KieryłłoŹródło: East News
d3pi3g9

Stowarzyszenie adwokackie "Defensor Iuris" zareagowało na artykuły dotyczące incydentu w Milanówku, którego uczestnikiem miała być Jolanta Turczynowicz-Kieryłło oraz na teksty o funkcji szefowej kampanii Andrzeja Dudy. Wystosowało w tej sprawie list otwarty do prasy.

Czytamy w nim, by media opisujące incydent z 2018 r. "powstrzymały się od posługiwania się tytułem 'adwokat', względnie grzecznościowym zwrotem 'mecenas'". Stowarzyszenie powołuje się przy tym na przepisy: "Prowadząc działalność zarobkową niezwiązaną z kształtowaniem świadomości prawnej lub ze świadczeniem pomocy prawnej, adwokat nie może używać tytułu zawodowego".

Zwraca uwagę, że incydent w 2018 r. nie był wydarzeniem związanym z wykonywaniem zawodu adwokata. "Zestawianie opisu relacji z tytułem zawodowym może podważać zaufanie do naszego zawodu i godzi w wizerunek Adwokatury, na co nie wyrażamy zgody" - podkreśla stowarzyszenie.

Zobacz też: "Żaden z kandydatów nie ma predyspozycji". Kąśliwe uwagi w programie

Incydent w Milanówku z udziałem Jolanty Turczynowicz-Kieryłło?

Podczas ciszy wyborczej Turczynowicz-Kieryłło miała rozdawać ulotki. Przeszkodzić jej próbował mieszkaniec Krzysztof Umiastowski. Według obecnej szefowej sztabu Dudy mężczyzna zaatakował jej dziecko i ją samą - złapał ją za szyję i zaczął dusić. Ugryzła go.

d3pi3g9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pi3g9

Podziel się opinią

Share
d3pi3g9
d3pi3g9
Więcej tematów