WP
WP

Apartamentowiec zastąpi spaloną Jadłodajnię Filozoficzną

Ratusz ogłosił właśnie warunki zabudowy dla terenów, na których jeszcze pod koniec ubiegłego roku działała m.in. Jadłodajnia Filozoficzna. Na działce przy ul. Dobrej 33/35 powstanie apartamentowiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Od strony ul. Dobrej będzie miał nawet 24 m wysokości, czyli około sześciu kondygnacji, z kolei od strony ul. Zajęczej nie może przekraczać wysokości kamienicy, która znajduje się pod numerem 10. - Na parterze będzie dopuszczona działalność usługowa, więc może tu być też kawiarnia - tłumaczy Marcin Ochmański, z-ca rzecznika ratusza. I dodaje, że teren, który zajmuje ok. 2,1 tys. mkw. będzie kosztował przyszłego inwestora kilka milionów złotych. Przetarg na działkę przy Dobrej ratusz ogłosi dopiero w drugiej połowie tego roku, gdy poprawi się koniunktura na rynku nieruchomości.

Wcześniej na tej działce działał m.in. klub Jadłodajnia Filozoficzna, który został podpalony na początku listopada ubiegłego roku. Teraz jego właściciel szuka nowego miejsca. - Chcemy wystartować w czerwcu, najpóźniej we wrześniu. W grę wchodzą lokalizacje w Śródmieściu i na Woli - mówi Maciej Wysocki, ale dokładnej lokalizacji nie zdradza. Zaznacza jednak, że nie rezygnuje z budowy centrum kulturalnego w arkadach mostu Poniatowskiego. Urzędnicy zapewniają, że w ciągu dwóch miesięcy przygotują uchwałę, dzięki której teren ten zostanie wydzielony z drogi mostu. Centrum miałoby zacząć działać w 2013 r.

Przeczytaj więcej na stronie Polska Metropolia Warszawska

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP