Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz: Rosja próbowała wpłynąć na wyniki wyborów w Polsce

Były szef MON Antoni Macierewicz jest przekonany, że Kreml próbował zmienić skład polskiej reprezentacji w Europarlamencie. Według posła PiS, te starania spełzły na niczym, a Polacy odrzucili kandydatów o, jego zdaniem, rosyjskiej proweniencji.

Share
Antoni Macierewicz: Rosja próbowała wpłynąć na wyniki wyborów w Polsce
Źródło: East News
d3jqkz0

- Federacja Rosyjska próbowała wpłynąć na wyniki wyborów, które się własnie odbyły w Polsce. Inaczej nie potrafię sobie wyjaśnić ludzi, którzy wprost głoszą hasła zrównujące wojska amerykańskie z wojskami okupacyjnymi, sowieckimi, stacjonującymi kiedyś w Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24.

Podczas audycji wbił również szpilkę Konfederacji, która ostro krytykowała PiS za zbyt uległą postawę wobec rządu USA. Macierewicz przedstawił ją jako partię prorosyjską. - Okazało się, że nie jest możliwe stworzenie w Polsce antynarodowej prawicy, że hasła antyamerykańskie, proputinowskie sie rozsypują, są miałkie i nieskuteczne i kompromitują ludzi, którzy ich używają - ocenił.

d3jqkz0

Co dalej z wrakiem tupolewa?

Macierewicz zabrał również głos w sprawie wraku prezydenckiego Tu-154M, który wciąż znajduje się w rękach rosyjskich ekspertów. Zdaniem byłego szefa MON, Rosjanie utrudniają polskiej komisji dostęp do maszyny.

Zobacz także: Gowin po wygranej PiS: skrócenie kadencji Sejmu nie wchodzi w grę

- Zdjęcia tupolewa pod Smoleńskiem będą mogły być robione tylko przez Rosjan. Takie warunki zostały przyjęte przez prokuraturę. We wrześniu tego roku mija termin, w którym Rosjanie zostali zobowiązani przez Radę Europy do zwrotu wraku. Rosjanie zgodzili się na wizytę Polaków przy wraku Tupolewa, aby pokazać społeczności międzynarodowej, że w Rosjanie w ogóle coś w tej sprawie robią - stwierdził.

Według posła PiS, Rosjanie "za wszelką cenę chcą uniemożliwić zbadanie wraku". Ich ustępstwa, jak wspomniana wizyta polskiej delegacji, są zdaniem Macierewicza jedynie pozorne. Przewodniczący komisji smoleńskiej zaznaczył również, że przeprowadzenie rekonstrukcji wraku tupolewa jest konieczne.

Źródło: Polskie Radio 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jqkz0

Podziel się opinią

Share
d3jqkz0
d3jqkz0
Więcej tematów