Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz posłuchał sondaży. Polacy nie chcieli Bartłomieja Misiewicza

Polacy orzekli: współpracownik Antoniego Macierewicza powinien jak najszybciej przestać pracować dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Wyniki sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu badawczym Ariadna nie pozostawiają Bartłomiejowi Misiewiczowi żadnych złudzeń. Pozytywnie jego pracę w resorcie oceniło zaledwie 9 proc. ankietowanych. I szef MON posłuchał tego głosu - właśnie ogłoszono nazwisko nowej rzecznik.

Antoni Macierewicz posłuchał sondaży. Polacy nie chcieli Bartłomieja MisiewiczaŹródło: Agencja Gazeta
dsavv74
dsavv74

Antoni Macierewicz definitywnie zamykając Bartłomiejowi Misiewiczowi drogę powrotu na stanowisko rzecznika MON, postąpił tak, jak oczekiwali Polacy. Negatywnie o zachowaniu i działalności Bartłomieja Misiewicza wypowiedziało się aż 56 proc. uczestników badania. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrała ponad jedna trzecia (35 proc. ankietowanych).

Misiewicz zebrał negatywne opinie wśród wyborców zarówno PiS i Kukiz’15, jak i opozycji. Tylko 28 proc. zwolenników rządzącej partii i 21 proc. popierających Kukiz’15 pozytywnie oceniło działania współpracownika szefa MON.

OPB
Źródło: OPB

Biorąc pod uwagę wcześniejsze odpowiedzi, nie może dziwić, że tylko 9 proc. ankietowanych było za tym, aby Bartłomiej Misiewicz nadal pracował dla MON. 60 proc. uważało, że powinien on zakończyć swoją współpracę z resortem, a 31 proc. nie miało na ten temat zdania.

dsavv74

Co ciekawe, niemal połowa zwolenników PiS (49 proc.) była zdania, że Misiewicz powinien odejść z MON, a jego dalszej pracy oczekiwał prawie co trzeci (31 proc.) wyborca tego ugrupowania. Za pozostaniem słynnego współpracownika Macierewicza w MON była też co czwarta osoba, która popiera ruch Kukiz’15. Za odejściem Misiewicza była zdecydowana większość wyborców PO (94 proc.) i Nowoczesnej (95 proc.).

OPB
Źródło: OPB

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 1-4 kwietnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1102). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

dsavv74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsavv74
Więcej tematów