Trwa ładowanie...
dqefm9f

Antoni Macierewicz: Grzegorz Schetyna nadal będzie rządził w PO

Antoni Macierewicz twierdzi, że Grzegorz Schetyna zachowa funkcję przewodniczącego w Platformie Obywatelskiej. Były szef MON uważa jednak, że największe szanse w wyborach prezydenckich spośród polityków opozycji ma Małgorzata Kidawa-Błońska.
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: East News
dqefm9f

- Nie ma wątpliwości, bez względu na to, jak publicystyka do tego podchodzi, że pan Grzegorz Schetyna rządził, rządzi i będzie rządził w Platformie Obywatelskiej - oświadczył Macierewicz na antenie telewizji Trwam i Radia Maryja.

Marszałek senior powiedział również, że nie jest pewny, czy Donald Tusk dotrzyma danego słowa i nie wróci do polskiej polityki. - W polityce tak bywa. Nie miałbym do niego jakichś zasadniczych pretensji, gdyby zmienił zdanie, bo zmiana sytuacji czasami wymaga też zmiany decyzji. To jest zupełnie możliwe, a pan Donald Tusk przyzwyczaił nas do tego, że nie zawsze to, co mówi, dotrzymuje później - stwierdził.

dqefm9f

Macierewicz zapytany, kto z wymienianych kandydatów - Małgorzata Kidawa-Błońska, Radosław Sikorski i Bartosz Arłukowicz - miałby największe szanse na zwycięstwo w prawyborach, wskazał obecną wicemarszałek Sejmu. Były szef MON zaznaczył, że nie są to kandydaci z jego bajki, ale najwyżej ocenia potencjał Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Marszałek senior skomentował również kwestię prawyborów, które mają wyłonić kandydata PO w wyścigu o fotel prezydencki. Macierewicz ocenił, że jest to "szczególna forma demokratyzmu", do której "partie mają pełne prawo". Dodał, że nie powinny z tego powodu podlegać żadnej krytyce.

Źródło: Telewizja Trwam/Radio Maryja

Marszałek Senatu dla WP. Grodzki mówi o nowych zadaniach dla Senatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqefm9f

Podziel się opinią

Share
dqefm9f
dqefm9f
Więcej tematów