Trwa ładowanie...
d29ph9i

Anna Pęzioł-Wójtowicz

Najnowsze informacje
2.3
(3 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kraśnik

Organizacje:

Ministerstwo Obrony Narodowej - MON (od 2016 roku, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej)

d29ph9i

Anna Pęzioł-Wójtowicz jest rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej. Przed nią tę funkcję piastował Bartłomiej Misiewicz.

Anna Pęzioł-Wójtowicz - pochodzenie i wykształcenie

Anna Pęzioł-Wójtowicz urodziła się w 1981 roku w miejscowości Kraśnik. Ukończyła stosunki międzynarodowe-dyplomacja na Uniwersytecie Warszawskim. Była stypendystką na uniwersytecie w Antwerpii. Ukończyła też studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Po studiach rozpoczęła służbę wojskową jako podchorąży w Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Po ukończeniu szkoły Anna Pęzioł-Wójtowicz została dowódcą Batalionu Sił Pokojowych w Orzyszu. Następnie została oficerem prasowym Polskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. W kolejnych latach Anna Pęzioł-Wójtowicz pracowała w Departamencie Spraw Zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej, sekretariacie MON oraz Centrum Operacyjnym MON.

Anna Pęzioł-Wójtowicz - służba w MON

W marcu 2015 roku Anna Pęzioł-Wójtowicz została powołana na stanowisko pełnomocnika ds. służby wojskowej kobiet przez Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza. Jej zadaniem było reprezentowanie i działanie na rzecz kobiet w armii. Rok później została nominowana przez Macierewicza na rzecznika MON, zastępując Bartłomieja Misiewicza.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29ph9i
d29ph9i
d29ph9i
Więcej tematów
d29ph9i