Trwa ładowanie...
d19pqti

Andrzej Lepper chciał pokazać Jarosławowi Kaczyńskiemu tajne dokumenty?

Szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski złożył do Zbigniewa Ziobry wniosek o wznowienie śledztwa dotyczącego śmierci Andrzeja Leppera. Jego zdaniem polityk chciał przekazać prezesowi PiS dokumenty, które "obciążają ważnych polityków".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Lepper chciał pokazać Jarosławowi Kaczyńskiemu tajne dokumenty?
(PAP)
d19pqti

– Chodzi m.in. o umowy z rosyjskim potentatem energetycznym, firmą Gazprom – powiedział w rozmowie z fakt24.pl Sławomir Izdebski. We wniosku do Ziobry szef związkowców wskazuje, że "dotychczasowe działania Prokuratury Okręgowej w Warszawie były prowadzone w związku z nakłanianiem do popełnienia samobójstwa oraz gróźb karalnych, a nie zabójstwa". To śledztwo umorzono 31 października 2011 roku.

Tajne dokumenty, którymi dysponował Lepper, miały trafić do Jarosława Kaczyńskiego. Izdebski twierdzi, że postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa "nie zostało poddane kontroli”. „Nikt nie zaskarżył go, pomimo że po umorzeniu śledztwa w mediach pojawiło się wiele stanowisk. (...) Ich autorzy wskazują konkretnie sformułowane dowody istotne dla ujawnienia sprawców zabójstwa Leppera".

Leppej nie chciał się zabić?

– To nie było samobójstwo, to było zabójstwo - przekonywał na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Sumliński, dziennikarz i autor książki o Andrzeju Lepperze.

d19pqti

Jego zdaniem lider Samoobrony i wicepremier był dysponentem olbrzymiej wiedzy gazowego przekrętu stulecia. Czyli, jak tłumaczył, kontraktu, w wyniku którego przepłacamy za gaz z Rosji.

W sprawę mają być zamieszani premierzy Leszek Miller i Waldemar Pawlak.

Źródło: fakt24.pl

d19pqti

Podziel się opinią

Share

d19pqti

d19pqti
Więcej tematów