Trwa ładowanie...

Andrzej Halicki: wyroki należy wykonywać. Poproszę Julię Piterę, żeby zachowywała się według standardów

• Halicki: poproszę Julię Piterę, żeby zachowywała się według standardów • Polityk PO odniósł się do wypowiedzi europosłanki tej partii • Julia Pitera przyznała, że do dziś nie wykonała dwóch wyroków sądu sprzed 4 i 5 lat • Pitera: ja nie wykonałam wyroków sądów, ale to jest nic przy tym, co robi PiS • Halicki: wyrok sądu jest zobowiązujący
Share
Andrzej Halicki: wyroki należy wykonywać. Poproszę Julię Piterę, żeby zachowywała się według standardów
Źródło: PAP, Fot: Marcin Kaliński
d4acl0a

- Poproszę Julię Piterę, żeby zachowywała się według standardów, które obowiązują nas wszystkich bez względu na przynależność partyjną - powiedział w TVN24 komisarz warszawskiej Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki. Odniósł się tym samym do wypowiedzi europosłanki PO, która przyznała, że nie wykonała dwóch wyroków sądowych - z 2011 i 2012 roku.

W poniedziałek Julia Pitera przyznała w radiu RMF FM, że nie zastosowała się do poleceń sądu. Od 5 lat ma przeprosić Mariusza Kamińskiego za słowa o tym, że CBA podsłuchiwało ją i opóźniało zatrzymanie byłego ministra sportu. Rok później - w 2012 roku - zapadł wyrok, na podstawie którego europosłanka PO powinna przeprosić Prawo i Sprawiedliwość za to, iż stwierdziła, że podejrzany o pedofilię radny "jest w PiS". - Jak patrzę na to, co wyrabia PiS w tej chwili z sądami, to właściwie myślę sobie, że ja nie wykonałam wyroków sądów, ale to jest nic przy tym, co robi PiS - stwierdziła Pitera w RMF FM.

- Wyroki należy wykonywać - komentuje Andrzej Halicki z PO. - Proszę zauważyć, że niektórzy stawiają siebie ponad prawem tylko dlatego, że są ministrami, wiceministrami, czy należą do partii rządzącej - powiedział. - Wszystkich nas powinny obowiązywać te same zasady i obowiązki. Wyrok sądu jest zobowiązujący - dodał Halicki.

d4acl0a

Podziel się opinią

Share
d4acl0a
d4acl0a
Więcej tematów