Trwa ładowanie...
d2fr580

Andrzej Duda zaskoczył ws. związków partnerskich. Jacek Sasin obnażył jego deklarację

Jacek Sasin zabrał głos ws. deklaracji Andrzeja Dudy. Prezydent stwierdził, że poważnie zastanowiłby się nad podpisaniem ustawy o związkach partnerskich. Minister aktywów państwowych wykluczył, by w tej kadencji Sejmu pojawi się taki projekt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda zaskoczył ws. związków partnerskich. Jacek Sasin obnażył jego deklarację
Andrzej Duda zaskoczył ws. związków partnerskich. Jacek Sasin obnażył jego deklarację (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2fr580

Andrzej Duda zaskoczył, składając deklarację ws. związków partnerskich. Prezydent przyznał w rozmowie z "Wprost", że poważnie zastanowiłby się nad podpisaniem ustawy, która regulowałaby kwestie prawne między osobami niebędącymi małżeństwem.

"Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia" - precyzował Duda. Politycy i dziennikarze wypominali prezydentowi zgoła odmienne wypowiedzi oraz bierność w tej sprawie.

Andrzej Duda zaskoczył ws. związków partnerskich. Jacek Sasin obnażył jego deklarację

Realność deklaracji prezydenta obnażył w poniedziałek Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych wykluczył, by prezydent mógł stanąć przed takim dylematem w tej kadencji Sejmu. - Nie ma takiej ustawy, i póki PiS będzie miało większość w parlamencie, to nie będzie - powiedział na antenie TVN24.

d2fr580

Zobacz też: Andrzej Duda z najwyższym poparciem. "Na spadek przyjdzie czas"

Jacek Sasin tłumaczył, że PiS ma w sprawie związków partnerskich jasny pogląd. Wspomniał o tzw. planie Rabieja, który zakłada, że osoby homoseksualne chcą najpierw doprowadzić do legalizacji związków partnerskich, później małżeństw, a na końcu adopcji dzieci. - Na to nie będzie naszej zgody - deklarował minister.

Czytaj też: Jacek Sasin odpowiada Tomaszowi Grodzkiemu. "Ośmieszające"
Wybory prezydenckie 2020. Bardzo trudna II tura Dudy. Badanie

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fr580

Podziel się opinią

Share
d2fr580
d2fr580
Więcej tematów