Trwa ładowanie...
dnnq2ph

Andrzej Duda wygłosił przemówienie na koniec roku

Wkrótce koniec 2019 rok. Telewizja publiczna pokazała wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa podkreślała sukcesy polskiego rządu. Prezydent przyznał, że ma nadzieję, że "Polska sprawnie rządzona będzie umacniała swoją silną pozycję w 2020 roku".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda złożył Polakom noworoczne życzenia
Andrzej Duda złożył Polakom noworoczne życzenia (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
dnnq2ph

Energia, frekwencja i bezpieczeństwo - tymi trzeba słowami prezydent Andrzej Duda podsumował 2019 rok. Jego wystąpienie pokazano w telewizji publicznej.

Prezydent wyliczał osiągnięcia obecnego rządu. - Tempo wzrostu gospodarczego stawia nas w czołówce państw europejskich - zaznaczył. Mówiąc o frekwencji pochwalił obywateli za rekord, który pobili przy urnach podczas wyborów do PE i polskiego parlamentu.

Mówił też o negocjacjach, w których sam uczestniczył. Podkreślał umocnienie współpracy z członkami NATO i zwiększenie obecności sił amerykańskich w Polsce. Wspomniał też o flagowych programach rządu PiS: 13 emeryturze i 500 plus na pierwsze dziecko.

dnnq2ph

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

Jak zaznaczył Duda, liczy, że 2020 upłynie pod znakiem sukcesu - w tym sportowych: w mistrzostwach w piłce nożnej i na igrzyskach olimpijskich w Tokio. - Mam nadzieję, że Polska sprawnie rządzona będzie umacniała swoją silną pozycję w 2020 roku. Życzę Państwu wiele osobistych zwycięstw - podsumował.

Przeczytaj także:

Władimir Putin składa życzenia noworoczne. Andrzej Duda został pominięty

Władimir Putin i spór z Polską. Minister przekazał reakcję Andrzeja Dudy

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnnq2ph

Podziel się opinią

Share

dnnq2ph

dnnq2ph
Więcej tematów