PolskaAndrzej Duda opublikował wpis z okazji Święta Policji. Nie spodziewał się takiej reakcji internautów

Andrzej Duda opublikował wpis z okazji Święta Policji. Nie spodziewał się takiej reakcji internautów

Prezydent Andrzej Duda z okazji Święta Policji opublikował w sobotę wpis na Twitterze, w którym zacytował fragment policyjnego ślubowania. Reakcja internautów nie była jednak przychylna zarówno samemu prezydentowi, jak i polskiej policji. W komentarzach pojawiły się m.in. nagrania z policyjnych interwencji pod pomnikiem smoleńskim, czy też zdjęcia przypominające o reakcji policjantów wobec uczestników strajku kobiet i innych manifestacji.

Andrzej Duda opublikował wpis z okazji Święta Policji. Nie spodziewał się takiej reakcji internautów
Andrzej Duda opublikował wpis z okazji Święta Policji. Nie spodziewał się takiej reakcji internautów
Źródło zdjęć: © PAP | Mateusz Marek
oprac. KPT

Prezydent Andrzej Duda w sobotę w mediach społecznościowych przypomniał, że 24 lipca obchodzimy Święto Policji.

"(…) ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia" - opublikowano na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze. W komentarzach pod prezydenckim postem wybuchło nie małe poruszenie.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał o święcie policji. Internauci nie zostawili suchej nitki

Internauci bardzo szybko odpowiedzieli na prezydencki wpis, odnosząc się w szczególności do brutalnych działań policji m.in. wobec uczestników manifestacji, która odbyła się niedawno pod pomnikiem smoleńskim.

W komentarzach pojawiły też się różne zdjęcia i nagrania z innych interwencji polskich policjantów, np. podczas strajku kobiet.

Polska policja. Komenda Główna Policji utajnia ważny raport

Przy okazji Święta Policji warto również wspomnieć, że już od kilku lat Komenda Główna Policji nie chce ujawnić wyników corocznego badania dotyczącego opinii społeczeństwa na temat pracy polskich policjantów. Z raportu o nazwie "Polskie badanie przestępczości", który jeszcze kilka lat temu był dla opinii publicznej dostępny, mogliśmy dowiedzieć się m.in. o ocenie Polaków w zakresie skuteczności działań funkcjonariuszy, jak również poznawaliśmy mniej korzystne dla polskiej policji dane.

Dziennikarze niejednokrotnie próbowali dotrzeć do utajnionego przez KGP raportu, jednak jak tłumaczył Piotr Matysiak z KGP, "wyniki badania są wykorzystywane na wewnętrzny użytek, w tym do planowania strategicznego w Policji. W związku z powyższym nie stanowią one informacji publicznej".

ZOBACZ TEŻ: Ziobro zyska posła? W tle kontrowersje wokół przywilejów dla szczepionych

Źródło: naTemat.pl/Twitter Kancelaria Prezydenta/WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (863)