Trwa ładowanie...
d3et058
IAR

Andrzej Duda odpowiadał na pytania Internautów na Facebooku

Andrzej Duda za pośrednictwem transmisji na Facebooku odpowiadał na pytania Internautów. Nowy prezydent skupił się głównie na swoich propozycjach gospodarczych. Nie zabrakło też pytań o Polaków, którzy wyemigrowali oraz o politykę historyczną. Czat z prezydentem oglądało na żywo około 50 tysięcy osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda połączył się na żywo za pomocą Facebook Live z Internautami
Andrzej Duda połączył się na żywo za pomocą Facebook Live z Internautami (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d3et058

Duda podkreślał, że nie chce - jak w przeszłości inni politycy - mówić, by Polacy koniecznie wracali z emigracji. - Emigranci zostali raz oszukani w 2007 roku, jeździł tam kandydat na premiera, mówił tak i co się zmieniło przez te 8 lat? - zastanawiał się prezydent.

W jego ocenie chodzi o danie możliwości powrotu, jeśli w Polsce poprawią się warunki do życia. - Najpierw musi nastąpić naprawa systemu gospodarczego, to dopiero będzie stanowiło magnes do powrotu z emigracji - tłumaczył. Jego zdaniem, są potrzebne działania doraźne polegające na tym, by emigranci nie stracili łączności z Polską, aby zachowali język i kulturę.

Duda podkreślał, że liczy na współdziałanie z rządem, także w kwestiach gospodarczych. Przypomniał, że niedługo powoła Narodową Radę Rozwoju, z którą będzie wypracowywał różne projekty rozwiązań. Jednak zdaniem prezydenta, kwestia ewentualnej gruntownej reformy systemu emerytalnego to wyzwanie długotrwałe.

d3et058

- Chcę podjąć na ten temat z dyskusję, bo być może, powinien on zostać dosyć radykalnie przebudowany, przemodelowany, ale chciałbym porozmawiać na ten temat z ekspertami - wyjaśniał.

Nowy prezydent tłumaczył również, że jego propozycje, na przykład dotyczące polityki prorodzinnej czy kwoty wolnej od podatku, nie wpłyną negatywnie na budżet. Jak mówił, 500 złotych na każde dziecko w najbiedniejszych rodzinach pobudzi gospodarkę. Podobnie - w ocenie Dudy - będzie w przypadku zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych.

Prezydent wyjaśniał, że umożliwi to podwyżkę najniższych emerytur o ponad 70 złotych miesięcznie. - Gdzie się znajdą te pieniądze? Przecież one natychmiast wrócą do gospodarki, przecież ci ludzie je wydadzą - przekonywał.

Duda, zapytany o nauczanie o Żołnierzach Wyklętych, mówił, że należy zwiększyć o nich świadomość historyczną, także w szkołach. - Oczywiście, że będę czynił wszystko, żeby wiedza o Żołnierzach Wyklętych była materiałem edukacyjnym obowiązkowym w czasie lekcji historii w szkole - deklarował prezydent.

d3et058

Andrzej Duda dziękował internautom za wsparcie jego kampanii. Jak stwierdził, nowe media i aktywny udział ich odbiorców odegrały ogromną rolę w zwycięstwie wyborczym. Sam przyznał, że jest aktywnym użytkownikiem Twittera i Facebooka.

Transmisja wideo na Facebooku z Andrzejem Dudą była pierwszym tego typu wydarzeniem z udziałem polskiego polityka. Nowy prezydent skorzystał ze specjalnej aplikacji, która umożliwia przekaz na żywo na tym portalu społecznościowym.

d3et058

Podziel się opinią

Share
d3et058
d3et058
Więcej tematów