Trwa ładowanie...
d1x3q4y

Andrzej Duda odpowiada Emmanuelowi Macronowi ws. NATO. Domaga się konkretów

Przywódca Francji skrytykował Pakt Północnoatlantycki, mówiąc o "śmierci mózgu NATO". - Proszę zasugerować, co możemy zrobić, aby poprawić naszą współpracę w Sojuszu - odpowiedział mu polski prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda odpowiedział prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi ws. śmierci NATO
Andrzej Duda odpowiedział prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi ws. śmierci NATO (Forum, Fot: Mateusz Wlodarczyk)
d1x3q4y

Emmanuel Macron mówił na początku listopada, że NATO wchodzi w stan śmierci mózgowej. Według prezydenta Francji to najpoważniejszy kryzys w całej historii Paktu Północnoatlantyckiego. Mają o tym świadczyć m.in. decyzje USA, np. nagłe wycofanie wojsk tego kraju z Syrii. Ten ruch nie był konsultowany z resztą członków Sojuszu. Macron podważał również art. 5, który mówi o kolektywnej obronie w przypadku ataku na któreś z państw NATO.

Do tej wypowiedzi odniósł się Andrzej Duda, który jest w Londynie na sesji "NATO Engages: Defence and Deterence for a New Era". - Proszę nie mówić, że Pakt Północnoatlantycki jest martwy, tylko zasugerować, co możemy zrobić, aby poprawić naszą współpracę w Sojuszu. Tylko konkrety poproszę - powiedział polski prezydent cytowany przez PAP.

d1x3q4y

Duda uważa, że NATO to kluczowy element stabilizacji i bezpieczeństwa w Europie. Twierdzi, że można połączyć sprawę obronności wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego i obszaru Sahelu, o którym mówił Macron. Prezydent Polski dodał, że wierzy "w zasadę 360 stopni". Uznał również, że "NATO wspólnie z Unią Europejską to dwa największe sukcesy świata".

Śmiszek o ślubowaniu Krystyny Pawłowicz: to problem wizerunkowy dla Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1x3q4y

Podziel się opinią

Share

d1x3q4y

d1x3q4y
Więcej tematów