Trwa ładowanie...
dlmv77p

Andrzej Duda o spotkaniu z Tomaszem Grodzkim. "Ustępstw nie będzie"

Andrzej Duda obiecał marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu spotkanie. Prezydent nie zamierza poruszyć na nim kwestii reformy sądownictwa, o której chce rozmawiać polityk PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (PAP)
dlmv77p

O sprawie informuje RMF FM. Według doniesień rozgłośni prezydent nie przewiduje możliwości żadnych ustępstw w sprawie ustawy dyscyplinującej sędziów autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas dzisiejszego spotkania z Grodzkim Duda nie zamierza rozmawiać o nowych przepisach.

Senat o 11 rozpoczął debatę nad nowelizacją ustaw sądowych, która rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadza zmiany w procedurze wyboru I prezesa SN. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w piątek. Spotkanie Duda-Grodzki odbędzie się o godz. 16. Ma ono być jedynie "politycznym teatrem" i formą okazania dobrej woli przez prezydenta.

dlmv77p

Marszałek Grodzki domagał się spotkania w poszerzonej formule i z udziałem ekspertów. Andrzej Duda nie wyraził jednak na to zgody. Ostatecznie marszałek Senatu uległ. - Ja będę gościem, dostosowuję się do oczekiwań gospodarzy, bo tak nakazuje szacunek dla głowy państwa - oświadczył.

Tomasz Grodzki zaznacza też, że senatorom błyskawicznie udało się naprawić niedociągnięcia Sejmu ws. reformy sądownictwa. - I duże konsultacje społeczne, i Komisję Wenecką, i ekspertów krajowych i zagranicznych, i obszerne posiedzenie komisji i wyjazdy do wiceprzewodniczącej KE Viery Jourovej. Mam wrażenie, że dochowaliśmy należytej staranności, by przygotować się do tej debaty - wyliczał.

Źródło: RMF FM

dlmv77p

Zobacz też: "Polowanie" na Tomasza Grodzkiego? Politycy niezgodni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlmv77p

Podziel się opinią

Share
dlmv77p
dlmv77p
Więcej tematów