Trwa ładowanie...
d36hsq5

Andrzej Duda najpierw porozmawia z PiS. "Godzina z prezydentem"

Pierwszą partią, z którą w najbliższą środę spotka się prezydent Andrzej Duda będzie PiS - zapowiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Tego dnia zaplanowano serię rozmów prezydenta z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych. Tematem spotkań są zmiany w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski
Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski (WP.PL)
d36hsq5

- Wszystkie partie będą w Pałacu Prezydenckim w odpowiedniej sekwencji zgodnie z wielkością parlamentarnych klubów - na końcu PSL - wyjaśnił Szczerski. Jak dodał wszystkie partie, w rozmowie z nim, potwierdziły swój udział.

- Dla każdego z klubów będzie spokojna, godzinna rozmowa z prezydentem, więc to będzie długa, pięciogodzinna dyskusja z poszczególnymi klubami - mówił Szczerski w rozmowie z TVP Info.

Zobacz też: Krzysztof Łapiński. Kim jest rzecznik prezydenta, który tak naraża się PiS?

- Dzisiaj jest ten etap kiedy prezydent wysłuchuje różnych politycznych środowisk, żeby zebrać te postulaty, uwagi, które dotyczą w ogóle przyszłości KRS i SN. To będzie reforma, która będzie reformą głęboką, autentyczną, ale też tak jak powiedziałem reformą wysokiej jakości, niekwestionowalną - zapowiedział minister.

d36hsq5

O czym rozmawiał prezydent z prezesem PiS?

Szczerski pytany był też, czy na piątkowym spotkaniu prezydent-prezes PiS Jarosław Kaczyński poruszano inne tematy niż sądownictwo, np. dotyczące relacji pomiędzy prezydentem a partią rządzącą.

- To jest rozmowa spontaniczna, autentyczna. To przecież nie są tylko oświadczenia, tylko rozmowa. Rozmowa lidera większości parlamentarnej z prezydentem zawsze obejmuje wszystkie sprawy, które dzieją się w Polsce. Bo to oczywiste, że ta współodpowiedzialność za Polskę rozłożona jest na kilka ośrodków w Polsce, i każdy wypełnia swoją rolę - podkreślił minister.

Dodał, że "rozmowa o Polsce jest zawsze rozmową wielowątkową".

d36hsq5

Podziel się opinią

Share

d36hsq5

d36hsq5
Więcej tematów