Trwa ładowanie...

Andrzej Duda na Wawelu. Mocne słowa prezydenta o Rosji i wraku

- To jest bezprawie - tak Andrzej Duda odniósł się do sprawy wraku TU-154, który znajduje się na terenie Rosji. Prezydent rozpoczął rocznicę katastrofy smoleńskiej od oddania hołdu Lechowi i Marii Kaczyńskim, którzy zostali pochowani w krypcie Katedry Wawelskiej.
Share
Andrzej Duda z Marta Kaczyńską i córkami na Wawelu
Andrzej Duda z Marta Kaczyńską i córkami na Wawelu Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d2tmqx7

Prezydent Andrzej Duda z Martą Kaczyńską byli na Wawelu. Złożyli kwiaty w krypcie Katedry Wawelskiej, gdzie pochowana jest para prezydencka - Lech i Maria Kaczyńscy.

- Wiadomo, że czas leczy rany, ale żal pozostaje. Tamtego dnia odeszło wielu ludzi, którzy byli skarbem dla Polski. To wyrwa - powiedział Andrzej Duda na Wawelu. - Cieszę się, że powstają pomniki. To taka pamięć, którą należy pielęgnować - dodał.

- Czekam aż wszystkie dowody, które są do pozyskania będą pozyskane i będzie wyjaśniona przyczyna katastrofy smoleńskiej. Chciałbym, żeby ktoś przedstawił pełny zestaw. Ja o wielu słyszałem, ale nie miałem do czynienia z całościowym zestawieniem - mówił prezydent. - Wrak, cały czas znajduje się w Rosji. Rosjanie nie chcą go oddać, to jest bezprawiem - dodał Andrzej Duda.

d2tmqx7

Zobacz także: „Bałam się, że mnie zaatakują”. 19-letnia działaczka PiS szczerze o miesięcznicach smoleńskich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tmqx7

Podziel się opinią

Share
d2tmqx7
d2tmqx7
Więcej tematów