Trwa ładowanie...

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński zostaną zaproszeni na KOD Niepodległości

• KOD planuje zaprosić Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego na marsz z okazji 11 listopada - dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska
• Zaproszenia zostaną wysłane również do byłych prezydentów oraz przywódców partii
• Udział już zapowiedzieli politycy PO i Nowoczesnej
• Marek Ast (PiS): z uwagi na brak czasu nie sądzę, aby Jarosław Kaczyński przyjął zaproszenie
• PiS ma obchodzić 11 listopada w Krakowie

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński zostaną zaproszeni na KOD NiepodległościŹródło: WP
dr2m27v

Komitet Obrony Demokracji nie chce dzielić Polaków i dlatego na swój marsz z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprasza wszystkich, nawet tych, z którymi w wielu kwestiach dotyczących funkcjonowania państwa się nie zgadza. Do tej grupy z pewnością należy obecna władza. Mimo to, jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, zaproszenia na KOD Niepodległości zostaną wysłane zarówno do prezydenta Andrzeja Dudy, jak i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

- Planujemy zaprosić do wspólnego świętowania pana prezydenta, a także jego poprzedników, a więc Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego - zdradza WP jeden z działaczy KOD. Na marsz organizowany przez Komitet Obrony Demokracji zostaną zaproszeni również przywódcy wszystkich partii politycznych, w tym Prawa i Sprawiedliwości. - Tak, do Jarosława Kaczyńskiego zaproszenie również zostanie wysłane - mówi działacz KOD.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska w "KOD-zie Niepodległości" na pewno wezmą udział politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. A co z PiS?

dr2m27v

- Plan obchodów przez Prawo i Sprawiedliwość Narodowego Święta Niepodległości będzie wyglądał podobnie jak w latach poprzednich. Uroczystości rozpoczynamy 10 listopada w Warszawie, łącząc comiesięczny marsz pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej z przededniem święta narodowego. Natomiast 11 listopada jesteśmy w Krakowie, gdzie odbędzie się drugi dzień obchodów. W związku z tym z uwagi na brak czasu nie sądzę, aby Jarosław Kaczyński mógł przyjąć zaproszenie - mówi WP poseł PiS Marek Ast.

Jeśli chodzi o prezydenta Andrzeja Dudę to wciąż nie wiadomo, jak będzie obchodził Narodowe Święto Niepodległości.

KOD Niepodległości wystartuje 11 listopada w samo południe z placu Narutowicza w Warszawie. Następnie przez ul. Grójecką i Banacha dotrze na Pole Mokotowskie, gdzie zaplanowano koncert okolicznościowy.

dr2m27v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr2m27v
Więcej tematów