Trwa ładowanie...
d3p1zct

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński rozmawiali o projektach ustaw sądowniczych. "Bardzo dobra atmosfera"

- Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dotyczyła projektów ustaw sądowniczych i przebiegała w bardzo dobrej atmosferze - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Spotkanie głowy państwa i szefa partii rządzącej trwało blisko 2,5 h i odbyło się w Belwederze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie według rzeczniczki PiS przebiegło w "dobrej atmosferze"
Spotkanie według rzeczniczki PiS przebiegło w "dobrej atmosferze" (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3p1zct

- Rozmowa dotyczyła ustaw sądowniczych, których propozycje ma złożyć pan prezydent, i ustalenia drogi, aby te ustawy zostały uchwalone i naprawiały polskie sądownictwo - stwierdziła Beata Mazurek.

Spotkanie Duda-Kaczyński. Reporter WP relacjonuje na żywo sprzed Belwederu

Prawie 2,5 godziny trwało w piątek spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Lider PiS opuścił Belweder ok. godz. 20.20; kilka minut później do podstawionego samochodu wsiadł prezydent. Na miejscu był nasz reporter.

Najpierw spotkało się kierownictwo PiS

Wcześniej w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa partii z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło, wicepremiera Mateusza Morawieckiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, a także wicemarszałków Sejmu: Ryszard Terleckiego oraz Joachima Brudzińskiego.

Prezydent pod koniec lipca ogłosił decyzje o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak mówił, kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów, które następnie przedstawi Sejmowi.

Jak powiedział w czwartek prezydencki minister Andrzej Dera, projekty są kończone.

d3p1zct

Podziel się opinią

Share
d3p1zct
d3p1zct
Więcej tematów