Trwa ładowanie...
Andrzej Dera i Michał Szczerba gośćmi programu "Tłit"
andrzej dera

Andrzej Dera i Michał Szczerba gośćmi programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gośćmi Marcina Makowskiego są Andrzej Dera, minister w kancelarii prezydenta oraz Michał Szczerba, poseł PO - obserwator na Białorusi.

Share
d5ldncz

Tematem, który na pewno poruszymy w programie "Tłit", będzie sytuacja na Białorusi. Po wyborach prezydenckich w Mińsku i innych białoruskich miastach noc nie była spokojna. Niezależne media informują o starciach opozycji z milicją i zatrzymaniach dziennikarzy oraz aktywistów.

Wybory na Białorusi. Apel prezydentów Polski i Litwy

"Jako sąsiedzi Białorusi, apelujemy do władz białoruskich o pełne uznanie i przestrzeganie podstawowych standardów demokratycznych. Wzywamy do powstrzymania się od przemocy i do respektowania podstawowych wolności, praw człowieka i obywatela, w tym praw mniejszości narodowych i wolności słowa" - napisali we wspólnym oświadczeniu prezydenci Polski i Litwy: Andrzej Duda i Gitanas Nauseda.

Centralna Komisja Wyborcza Białorusi informuje, że Aleksander Łukaszenka prowadzi w lokalach, w których policzono głosy. Szefowie poszczególnych komisji wyborczych publikują jednak wyniki na korzyść jego rywalki. Szacuje się, że prezydent Białorusi miał przegrać stosunkiem głosów 1:5. Potwierdzono już, że zginęła 1 osobami, a 120 zostało zatrzymanych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5ldncz

Podziel się opinią

Share
d5ldncz
d5ldncz
Więcej tematów