Trwa ładowanie...

Anders Breivik zmienił imię i nazwisko

Odsiadujący wyrok w Norwegii masowy morderca Anders Behring Breivik zmienił imię i nazwisko. Jego nowe dane widnieją już w aktach stanu cywilnego.
Share
Anders Breivik zmienił imię i nazwisko
Źródło: PAP
dc9uk8b

Teraz morderca używa imienia Fjotolf i nazwiska Hansen.

Informację o zmianie dokonanej przez Breivika przekazał jego adwokat Oeystein Storrvik. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie o powody decyzji swojego klienta.

PRZECZYTAJ TEŻ: Anders Breivik przegrał w sądzie. Norwegia nie złamała prawa

dc9uk8b

Hansen to bardzo popularne w Norwegii nazwisko, natomiast Fjotolf to imię niezwykle rzadkie, jeśli nie nieznane - informuje AFP.

Sprawca największej masakry w historii

38-letni obecnie antymuzułmański skrajnie prawicowy ekstremista Breivik zabił 22 lipca 2011 roku 77 ludzi, dokonując w ten sposób największego w Norwegii w czasach pokojowych masowego morderstwa.

Najpierw zdetonował samochód pułapkę w rządowej dzielnicy Oslo, co pociągnęło za sobą osiem ofiar śmiertelnych, a następnie zastrzelił 69 osób, wśród nich wielu nastolatków, na młodzieżowej imprezie rządzącej wówczas Partii Pracy.

Za swoje czyny został skazany na 21 lat pozbawienia wolności z możliwością jej przedłużania, dopóki będzie uznawany za groźnego dla społeczeństwa. To w Norwegii najwyższy wymiar kary.

Źródła: PAP, thelocal.no

dc9uk8b

Podziel się opinią

Share
dc9uk8b
dc9uk8b
Więcej tematów