ycipk-23ty4s

Amerykańska ambasador życzy dobrej Paschy. Wywołała oburzenie

Georgette Mosbacher złożyła na Twitterze życzenia z okazji żydowskiego święta Pesach. W odpowiedzi otrzymała szereg złośliwych uwag. "Ktoś chce nas w tych dniach SPROWOKOWAĆ i udowodnić,że bazy USA w Polsce nie powinny powstać" - napisała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Georgette Mosbacher
Georgette Mosbacher (WP.PL)
ycipk-23ty4s

Swoje życzenia Mosbacher złożyła w piatek, dniu rozpoczęcia żydowskiej Paschy. "Z okazji rozpoczynającego się dziś wieczorem święta Pesach, obchodzonego na pamiątkę wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej, życzę pokoju i radosnego święta! Chag Pesach Sameach, Happy Passover!" - napisała ambasador.

Odzew ze strony internautów nie był zbyt pozytywny. Komentujący mieli pretensję, że ambasador składa życzenia świąteczne żydom, a nie katolikom, których w Polsce jest więcej. Niektórzy zarzucali jej wręcz "prowokację". Przodowała w tym posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

"To jest chyba FEJKOWY profil (...) Ktoś chce nas w tych dniach SPROWOKOWAĆ i udowodnić, że bazy USA w Polsce nie powinny powstać i, by Prez.D.Trump jesienią do Polski w tej sprawie nie przyjeżdżał. Pani Ambasador,CHRYSTUS ZMARTWYCHwSTAŁ ! ALLELUJA !" - napisała polityk PiS w Wielką Sobotę.

ycipk-23ty4s

Po trzech godzinach stonowała jednak swoją wypowiedź, uznając, że Mosbacher "złożyła Żydom stosowne życzenia".

Do chóru oburzonych dołączyła też antyaborcyjna aktywistka i kandydatka Ruchu Narodowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego Kaja Godek.

ycipk-23ty4s

"Nieprzeciętna śmiałość, Szanowna Pani, nie jest Pani na placówce w Izraelu..." - rzuciła Godek, zauważając, że Żydzi nie uznają Jezusa jako zbawiciela.

Mosbacher nie zapomniała jednak o życzeniach wielkanocnych. Godzinę po tweecie o Pesach podała dalej świąteczne życzenia sekretarza stanu Mike'a Pompeo.

"W Wielki Piątek łączę się z chrześcijanami na całym świecie we wdzięczności, myśląc o łasce Boga. Błogosławnieństwa dla wszystkich, którzy obchodzą ten dzień. Ja pamiętam także tych, którzy nie są w stanie korzystać z wolności religijnej i potwierdzam nasze zaangażowanie dla tego niezbywalnego prawa" - napisał Pompeo.

Przeczytaj również: Kaja Godek zdradziła, po co startuje do PE. Uderzenie w PiS

ycipk-23ty4s

Ambasador Georgette Mosbacher zdradza, kiedy USA zniesie wizy dla Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-23ty4s

ycipk-23ty4s
ycipk-23ty4s