Trwa ładowanie...
d8il83l

Ambasador Szlachetnej Paczki o relacji z o. Stryczkiem. "Jak zderzenie z pociągiem"

Piotr Cieszewski zatknął na szczycie Mount Everest flagę Szlachetnej Paczki. Jako ambasador akcji współpracował z księdzem Jackiem Stryczkiem. - Musi zacząć od prawdy, on musi to sobie poukładać - mówi o duchownym oskarżanym o mobbing.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Cieszewski przyznaje, że zlekceważył alarmujące sygnały o księdzu Stryczku
Piotr Cieszewski przyznaje, że zlekceważył alarmujące sygnały o księdzu Stryczku (East News)
d8il83l

- Kiedyś jeden z wolontariuszy po finale "Szlachetnej Paczki" w magazynie, który odwiedzał ksiądz Stryczek powiedział do mnie: "Piotr, on nam nawet nie podziękował" (...) pomyślałem sobie, że coś jest nie tak - mówi Piotr Cieszewski dla next.gazeta.pl.

Z księdzem Jackiem Stryczkiem współpracował przy kilku wspólnych projektach. Jak przyznaje, artykuł Onetu opisujący przypadki mobbingu w stowarzyszeniu "Wiosna" był dla niego szokiem. - Nie wierzę w to, że 21 osób się zmówiło i coś sobie wymyśliło. Zapytałem kilka z nich: dlaczego nic nie mówiliście? W odpowiedzi usłyszałem: "Piotr, ale co mieliśmy zrobić? W Krakowie donieść na księdza Stryczka? Komu?" - mówi.

Relację z nim porównuje do.. zderzenia z pociągiem. - Miało być tak, jak on chce. On oczekiwał posłuszeństwa - opisuje. Cieszewski przyznaje, że dopiero teraz uświadamia sobie, że zlekceważył kilka sygnałów ostrzegawczych.- Przed wejściem do gabinetu Jacka słyszałem kilka razy: "zobaczysz", "uważaj", "tego i tego nie rób", "raczej proponuję słuchać", ale to zupełnie do mnie nie docierało - mówi.

d8il83l

Ambasador "Szlachetnej Paczki" ma nadzieję, że mimo problemów księdza Stryczka, akcja nie ucierpi. - Nie możemy tego stracić, bo to jest wielki społeczny kapitał, ale trzeba zacząć od stanięcia w prawdzie, od uderzenia się w pierś. Nie my, bo to jest retoryka księdza. To on musi zacząć od prawdy, on musi to sobie poukładać - dodaje Piotr Cieszewski.

Zobacz także: "Agnieszka Szulim o Szlachetnej Paczce

Ksiądz Jacek Stryczek w miniony piątek złożył rezygnację na zarządowi stowarzyszenia "Wiosna". Informację jako pierwsza podała Wirtualna Polska. Wcześniej oddał się do dyspozycji Walnego Zgromadzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8il83l

Podziel się opinią

Share

d8il83l

d8il83l
Więcej tematów