Trwa ładowanie...
d1hlbhx

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Zapowiedzi nie są dobre

Uważajmy na drogach całej Polski, bo deszcz i niska temperatura sprawiają, że jezdnie są miejscami bardzo śliskie. Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed marznącymi opadami obowiązują w pięciu województwach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW I stopnia
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW I stopnia (wxcharts.com/NOAA/twitter.com)
d1hlbhx

Synoptycy IMGW informują, że nad Polską przechodzi z zachodu na wschód strefa opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz - podaje Polskie Radio. Śnieg nie sypie mocno, ale miejscami występują przejściowo marznące opady deszczu lub mżawki, które powodują gołoledź.

Ostrzeżeniami zostały objęte województwa: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie i podlaskie oraz północ Lubelszczyzny.

Z zapowiedzi alertów IMGW wynika, że ostrzeżenia zostaną prawdopodobnie przedłużone do czwartkowego poranka i mogą objąć kolejne powiaty w Polsce północno-wschodniej i centralnej.

   IMGW/screen

W Twojej okolicy pada śnieg? Masz zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hlbhx

Termometry w środę pokażą od 2 st. Celsjusza na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie do 7 st. C na Pomorzu.

Wieczorem temperatura zacznie spadać i znów musimy być przygotowani na gołoledź, przede wszystkim we wschodniej i środkowej części kraju.

Pogoda. Ostrzeżenia I stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

d1hlbhx

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Rozbiórka słynnej samowoli budowlanej. Byliśmy na miejscu

d1hlbhx

Podziel się opinią

Share

d1hlbhx

d1hlbhx
Więcej tematów