Trwa ładowanie...
pogoda

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Zapowiedzi nie są dobre

Uważajmy na drogach całej Polski, bo deszcz i niska temperatura sprawiają, że jezdnie są miejscami bardzo śliskie. Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed marznącymi opadami obowiązują w pięciu województwach.

Share
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Zapowiedzi nie są dobre
Źródło: wxcharts.com/NOAA/twitter.com
d328v9u

Synoptycy IMGW informują, że nad Polską przechodzi z zachodu na wschód strefa opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz - podaje Polskie Radio. Śnieg nie sypie mocno, ale miejscami występują przejściowo marznące opady deszczu lub mżawki, które powodują gołoledź.

Ostrzeżeniami zostały objęte województwa: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie i podlaskie oraz północ Lubelszczyzny.

d328v9u

Z zapowiedzi alertów IMGW wynika, że ostrzeżenia zostaną prawdopodobnie przedłużone do czwartkowego poranka i mogą objąć kolejne powiaty w Polsce północno-wschodniej i centralnej.

IMGW/screen
Źródło: IMGW/screen

W Twojej okolicy pada śnieg? Masz zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Termometry w środę pokażą od 2 st. Celsjusza na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie do 7 st. C na Pomorzu.

d328v9u

Wieczorem temperatura zacznie spadać i znów musimy być przygotowani na gołoledź, przede wszystkim we wschodniej i środkowej części kraju.

Pogoda. Ostrzeżenia I stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Rozbiórka słynnej samowoli budowlanej. Byliśmy na miejscu

d328v9u

Podziel się opinią

Share
d328v9u
d328v9u
Więcej tematów