PolitykaAleksandra Dulkiewicz zaapeluje do prezydenta Dudy. Chodzi o specustawę ws. Westerplatte

Aleksandra Dulkiewicz zaapeluje do prezydenta Dudy. Chodzi o specustawę ws. Westerplatte

- Będę prosiła prezydenta Andrzeja Dudę, żeby rozważył kwestię podpisania specustawy ws. Westerplatte - powiedziała we wtorek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. "Nuży mnie to już" - skomentował jej słowa historyk IPN Sławomir Cenckiewicz.

Aleksandra Dulkiewicz zaapeluje do prezydenta Dudy. Chodzi o specustawę ws. Westerplatte
Źródło zdjęć: © East News | Tomasz Jastrzębowski

09.07.2019 | aktual.: 10.07.2019 13:56

We wtorek w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Kultury i Srodkow Przekazu dotyczące budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Była na nim obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz - podaje Polsat News za PAP.

- Miasto Gdańsk jest przykładem tego, że w dialogu można wypracowywać różne rozwiązania. Będę także prosiła pana prezydenta Andrzeja Dudę, jak skończy się proces legislacyjny w parlamencie, żeby rozważył kwestię podpisania tej ustawy - powiedziała Dulkiewicz.

Prezydent Gdańska zapewniła, że chce rozmawiać z rządem o pamięci Westerplatte. - Miasto Gdańsk chce współpracować, tylko ta współpraca powinna się odbywać na partnerskich zasadach, a tak niestety nie jest - stwierdziła.

Historyk jest "znużony"

Słowa Aleksandry Dulkiewicz skomentował na Twitterze Sławomir Cenckiewicz, członek kolegium IPN i dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.

"Nuży mnie to już" - napisał historyk.

Prezydent Gdańska przypomniała, że miasto ma ofertę współpracy. Chodzi o wniesienie gruntów do nowo powstającej instytucji, ale "z wpływem na to, jak ona będzie wyglądać i współprowadzeniem tej instytucji".

- Myślę, że dobrym gestem ze strony rządzących w Polsce byłoby wyciągnięcie ręki i naprawdę rozmowa o upamiętnieniu. Jej częścią mogłoby być wycofanie się ze specustawy - powiedziała na koniec prezydent Gdańska.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (858)