Trwa ładowanie...
ycipk-4hce3x

Wiceminister nauki Andrzej Stanisławek podał się do dymisji. Za wypowiedź o uczniach

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Andrzej Stanisławek podał się do dymisji. Poszło o jego wypowiedź dla "Kuriera Lubelskiego". Wiceminister stwierdził, że "może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Stanisławek po posiedzeniu rządu
Andrzej Stanisławek po posiedzeniu rządu (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk)
ycipk-4hce3x

Wiceminister Andrzej Stanisławek opublikował oświadczenie na Facebooku.

"Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią dla 'Kuriera Lubelskiego'. Wypowiedzi udzielanej telefonicznie nie autoryzowałem. W trakcie rozmowy wspominałem, że zajmuję się wymianą międzynarodową studentów i taką wymianę w zakresie szkół średnich warto rozwijać. Natomiast oczywiście nie ma to żadnego związku z trwającą rekrutacją do klas pierwszych" - napisał Stanisławek.

"W poczuciu odpowiedzialności za dobro obozu Zjednoczonej Prawicy postanowiłem jednak złożyć dymisję z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego" - dodał senator PiS.

ycipk-4hce3x

Premier pozwolił złożyć rezygnację

Jak dowiedział się RMF FM, gdyby wiceminister Andrzej Stanisławek sam nie zrezygnował ze stanowiska, odwołałby go premier Mateusz Morawiecki.

Wyciągnięcie wobec wiceministra konsekwencji zapowiedział na Twitterze rzecznik rządu, Piotr Müller.

ycipk-4hce3x

"Rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi wiceministra Andrzeja Stanisławka". Jest ona rażąco sprzeczna z działaniami rządu. W związku z tym faktem zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje" - napisał rzecznik.

O co poszło?

- Taka myśl przychodzi mi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem, czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą - powiedział we wtorek Andrzej Stanisławek w wywiadzie dla :Kuriera Lubelskiego".

ycipk-4hce3x

Wypowiedź wiceministra opublikowała na Twitterze Joanna Mucha z PO.

To miała być rada dla uczniów, którzy nie dostali się do upragnionych szkół ponadpodstawowych. Wszystko wskazuje na to, że nawet kilka tysięcy absolwentów w całej Polsce ma z tym problem.W związku z reformą edukacji, która zlikwidowała gimnazja i wydłużyła naukę w szkołach podstawowych do ośmiu klas, o miejsca w liceach i technikach walczą dwa roczniki. Wyniki rekrutacji będą znane 16 lipca.

Senator z Porozumienia

ycipk-4hce3x

Andrzej Stanisławek jest chirurgiem i senatorem, należy do Porozumienia Jarosław Gowina. 29 kwietnia 2019 r. premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym roku Stanisławek bezskutecznie ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z okręgu lubelskiego.

Czytaj także: Rzecznik dyscyplinarny żąda od niepokornego sędziego wyjaśnień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4hce3x

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4hce3x

ycipk-4hce3x
ycipk-4hce3x
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów