Trwa ładowanie...
d36pci1

Alarm przeciwpowodziowy pod Płockiem

W związku z dalszym przyborem Wisły w siedmiu gminach powiatu płockiego ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Od rana na rzece pracują lodołamacze, które wyruszyły z Włocławka i będą płynąć w kierunku Płocka. Jak poinformował dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w starostwie płockim Jan Ryś, alarm wprowadzono do odwołania w gminach: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów.

Share
d36pci1

W piątek przed południem poziom Wisły w Kępie Polskiej osiągnął 458 cm, a w Wyszogrodzie 558 cm. Oznacza to, że w obu miejscowościach rzeka od rana podniosła się mniej więcej o 26-32 cm, przekraczając stan alarmowy o 8 cm.

Według służb przeciwpowodziowych, na Wiśle w okolicach Wyszogrodu może tworzyć się niewielki zator lodowy, powodujący piętrzenie się wody. Sytuacja na rzece w tym rejonie jest cały czas monitorowana.

Jak poinformowała rzeczniczka Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Urszula Tomoń, w piątek rano do akcji lodołamania na Wiśle wprowadzono 6 jednostek, które będą płynęły w górę Zbiornika Włocławskiego, czyli odcinkiem rzeki między Włocławkiem a Płockiem.

Lodołamacze rozpoczęły pracę przy zaporze we Włocławku. - Następnie jednostki będą płynęły stopniowo w kierunku Płocka i położonego powyżej Dobrzykowa - powiedziała Tomoń.

Wisła w powiecie płockim w dużym stopniu pokryta jest jeszcze lodem. - Czekamy na efekt pracy lodołamaczy - powiedziała rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak.

d36pci1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36pci1
Więcej tematów