Trwa ładowanie...
d3wym91
d3wym91

Al-Dżazira: 11 izraelskich ofiar na Zachodnim Brzegu

Katarska telewizja al-Dżazira informuje, że w czasie walk z Palestyńczykami na Zachodnim Brzegu Jordanu zginęło 11 izraelskich żołnierzy. 9 Izraelczyków zostało zabitych w obozie w Dżeninie, gdzie dochodzi do najbardziej gwałtownych starć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3wym91

W Dżeninie i Nablusie na Zachodnim Brzegu Jordanu pozostały - po pięciu dniach zaciętych walk - tylko niewielkie i rozproszone punkty oporu palestyńskiego. Patrole izraelskie przeczesują dom po domu, a megafony wzywają wszystkich mężczyzn do ujawnienia się. Według niepotwierdzonych informacji palestyńskich, w obozie uchodźców w Dżeninie zginęło ponad 150 osób, w Nablusie ponad 50.

Zdaniem izraelskiego dziennika Haaretz, minister spraw zagranicznych Szimon Peres jest przerażony skalą zniszczeń i liczbą ofiar operacji w Dżeninie. Peres obawia się gwałtownej międzynarodowej reakcji.

Tymczasem Niemcy, Francja i Wielka Brytania podjęły decyzję o nałożeniu embarga na dostawy niektórych rodzajów broni dla Izraela. Według dziennika Haaretz, państwa europejskie opóźniają dostawy broni do Izraela. Gazeta zauważa, że działania krajów europejskich nie są usankcjonowane żadną formalną decyzją podjętą przez Unię Europejską. (jask)

d3wym91

Podziel się opinią

Share
d3wym91
d3wym91
Więcej tematów