Trwa ładowanie...
d9bb21p

Akcja ratunkowa na plaży pod Darłowem. Ludzie utworzyli "łańcuch życia"

Udana akcja ratunkowa na plaży w miejscowości Wicie w okolicach Darłowa w woj. zachodniopomorskim. Dwie osoby nie mogły wrócić same na brzeg. Pomógł "łańcuch życia" utworzony przez plażowiczów.
Share
Akcja ratunkowa plażowiczów zapobiegła kolejnej tragedii
Akcja ratunkowa plażowiczów zapobiegła kolejnej tragediiŹródło: East News
d9bb21p

- Ludzie sami się zorganizowali i uratowali życie dwóm inny plażowiczom - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską Włodzimierz Błaszczak, zarządzający kąpieliskami w gminie Darłowo.

Tuż po południu turyści na niestrzeżonym odcinku plaży usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że z powodu wiatru i prądów dwie kąpiące się w morzu osoby nie były w stanie same wrócić na brzeg.

- Udało się je wyciągnąć dzięki "łańcuchowi życia". Plażowicze utworzyli go, łapiąc się za ręce i wchodzą w głąb morza. Akcja miała miejsce około kilometra od wyznaczonego kąpieliska - dodaje Błaszczak.

    East News
Źródło: East News, Fot: Andrzej Zbraniecki
d9bb21p

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie. Uratowane osoby mają tylko otarcia.

- Pamiętajmy też, że "łańcuch życia" nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko zależy od lokalnych warunków - mówi nam Apoloniusz Kurylczyk z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

   google maps
Źródło: google maps

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d9bb21p

Podziel się opinią

Share
d9bb21p
d9bb21p
Więcej tematów