Trwa ładowanie...
d3yu8wf

Akcja ratunkowa na plaży pod Darłowem. Ludzie utworzyli "łańcuch życia"

Udana akcja ratunkowa na plaży w miejscowości Wicie w okolicach Darłowa w woj. zachodniopomorskim. Dwie osoby nie mogły wrócić same na brzeg. Pomógł "łańcuch życia" utworzony przez plażowiczów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja ratunkowa plażowiczów zapobiegła kolejnej tragedii
Akcja ratunkowa plażowiczów zapobiegła kolejnej tragedii (East News)
d3yu8wf

- Ludzie sami się zorganizowali i uratowali życie dwóm inny plażowiczom - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską Włodzimierz Błaszczak, zarządzający kąpieliskami w gminie Darłowo.

Tuż po południu turyści na niestrzeżonym odcinku plaży usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że z powodu wiatru i prądów dwie kąpiące się w morzu osoby nie były w stanie same wrócić na brzeg.

- Udało się je wyciągnąć dzięki "łańcuchowi życia". Plażowicze utworzyli go, łapiąc się za ręce i wchodzą w głąb morza. Akcja miała miejsce około kilometra od wyznaczonego kąpieliska - dodaje Błaszczak.

    East News
(East News, Fot: Andrzej Zbraniecki)
d3yu8wf

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie. Uratowane osoby mają tylko otarcia.

- Pamiętajmy też, że "łańcuch życia" nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko zależy od lokalnych warunków - mówi nam Apoloniusz Kurylczyk z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

   google maps
(google maps)

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d3yu8wf

Podziel się opinią

Share
d3yu8wf
d3yu8wf
Więcej tematów