Trwa ładowanie...

Akcja ratunkowa na plaży pod Darłowem. Ludzie utworzyli "łańcuch życia"

Udana akcja ratunkowa na plaży w miejscowości Wicie w okolicach Darłowa w woj. zachodniopomorskim. Dwie osoby nie mogły wrócić same na brzeg. Pomógł "łańcuch życia" utworzony przez plażowiczów.

Akcja ratunkowa na plaży pod Darłowem. Ludzie utworzyli "łańcuch życia"Źródło: East News
d1aa5nu

- Ludzie sami się zorganizowali i uratowali życie dwóm inny plażowiczom - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską Włodzimierz Błaszczak, zarządzający kąpieliskami w gminie Darłowo.

Tuż po południu turyści na niestrzeżonym odcinku plaży usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że z powodu wiatru i prądów dwie kąpiące się w morzu osoby nie były w stanie same wrócić na brzeg.

- Udało się je wyciągnąć dzięki "łańcuchowi życia". Plażowicze utworzyli go, łapiąc się za ręce i wchodzą w głąb morza. Akcja miała miejsce około kilometra od wyznaczonego kąpieliska - dodaje Błaszczak.

East News
Źródło: East News, fot: Andrzej Zbraniecki

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie. Uratowane osoby mają tylko otarcia.

d1aa5nu

- Pamiętajmy też, że "łańcuch życia" nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko zależy od lokalnych warunków - mówi nam Apoloniusz Kurylczyk z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

google maps
Źródło: google maps

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d1aa5nu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aa5nu
Więcej tematów