Trwa ładowanie...

Parawan nie wystarczył. Turysta ukarany na plaży w Ustroniu Morskim

Już nie tylko parawany, ale także krzewy i konary z wydm służą do "rezerwacji" miejsc na plażach nad Bałtykiem. Dla turystów wypoczywających w Ustroniu Morskim nie skończyło się to dobrze.

Parawan nie wystarczył. Turysta ukarany na plaży w Ustroniu MorskimŹródło: UG Ustronie Morskie
d7znsu1
d7znsu1

O modzie grodzenia nadbałtyckich plaż głośno jest już od kilku sezonów. Turyści wydzielają "swoje" miejsce na piasku najczęściej parawanami (niektórzy rozkładają je nawet w środku nocy), ale wczasowicze w Ustroniu Morskim poszli dalej.

- Postanowili odgrodzić się przy pomocą konarów i gałęzi z chronionego prawem wybrzeża wydmowego. Co więcej - swoją wydzieloną strefę zdecydowali się dodatkowo zabezpieczyć tablicą informacyjną o "rezerwacji" - mówi Wirtualnej Polsce Kinga Kurkowska z Urzędu Gminy w Ustroniu Morskim.

Inni plażowicze o nietypowej konstrukcji przy zejściu na plażę nr 6A zaalarmowali służby.

Zobacz także: Rodzice tracą rozum. Dzieci na plażach giną na potęgę

Na miejscu pojawili się inspektorzy Urzędu Morskiego, bojuż samo chodzenie po wydmach jest zabronione i surowo karane.

d7znsu1

- Mężczyzna twierdzi, że gałęzie zastał ułożone w ten sposób na piasku po przyjściu rano na plażę. Został spisany i upomniany, ale za wejście na wydmy grozi mandat i tak skończy się najpewniej tym razem - wyjaśnia nam urzędniczka.

UG Ustronie Morskie
Źródło: UG Ustronie Morskie

Trwa postępowanie w tej sprawie.

Wydmy chronione są na całym polskim wybrzeżu. Drzewa i krzewy wzmacniają wydmy, co pozwala im przetrwać silniejsze sztormy.

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d7znsu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7znsu1
Więcej tematów